literacki serwis recenzencki e-poezja
(wersja serwisu: 0.10.21 z dnia: 06-05-2016)
(c) 1996-2016 by SOKARIS, http://www.sokaris.pl
Załóż konto
lub
Zaloguj się
Zamiast wadliwego i niebezpiecznego
Internet Explorera
polecamy:

Opera Web Browser
lub:
FireFox Web Browser


Poczytaj więcej tutaj:
Nowoczesne przeglądarki
Wiersz z listy autora o pseudonimie tomciob
<< Poprzedni wiersz tego autora Następny wiersz tego autora >>
Pokaż wszystkie wiersze tego autora Dodaj do ulubionych
Życie
gdy odbędzie się sąd
nade mną
nad moimi czynami
złymi i dobrymi
tylko miłosierdziu Jego
będę mógł zawdzięczać życie
tylko temu
Opublikowany: 24-08-2017 16:57 przez: tomciob
Dodaj komentarz
Właściciele serwisu nie odpowiadają za treść umieszczanych utworów i komentarzy. Wszelkie uwagi prosimy kierować bezpośrednio do ich autorów. Wszystkie utwory i komentarze zamieszczone na stronie podlegają ochronie. Zabrania się ich kopiowania, przetwarzania lub rozpowszechniania bez zgody autorów.
Komentarze (1)
Na miłosierdzie można będzie liczyć w obszarze warunków brzegowych. Niech więc podlir weźmie raczej pod uwagę poczucie Jego sprawiedliwości i na wszelki wypadek będzie bardziej dobry niż zły. A to, wbrew pozorom, wcale nie jest takie trudne. Po co się narażać na "procedurę miłosierdzia" skoro warunki, jakie trzeba spełnić, by ona podlira nie musiała dotyczyć, są sprecyzowane w dość przejrzysty sposób. Obalam więc tezę zawartą w tekście wiersza, że tylko miłosierdziu Jego
będę mógł zawdzięczać życie tylko temu
. Poza tym tak postawiona, deprecjonuje i ogranicza zakres Jego możliwości, jest przejawem braku wiary w nieskończoną sprawiedliwość. Nie mieszaj tomciob ludziom w głowach, bo rzeczywiście pomyślą, że Niebo wypełnione będzie miłosiernie doń skierowanymi. Można się do niego dostać bez tego aktu. Jeśli nie wierzysz mnie, to uwierz temu, który warunki dostania się do Nieba precyzował. Na razie można powiedzieć, że podlir twojego wiersza tylko się boi, a wiara w tego, którego się boi jest bardo mała. Można powiedzieć, że to wręcz brak wiary. No, ale brak wiary to jeszcze nie powód, żeby nie dostąpić zaszczytu pobytu w niebie w "życiu po życiu". Jeśli podlir to zrozumie, to będzie oznaczało, że wierzy w Boga.

pzdr
24-08-2017 18:04 abacus [Link do komentarza]
(c) 1996-2016 by SOKARIS, http://www.sokaris.pl
Strona wygenerowana w: 0.0045 s