literacki serwis recenzencki e-poezja
(wersja serwisu: 0.10.21 z dnia: 06-05-2016)
(c) 1996-2019 by SOKARIS, http://www.sokaris.pl
Załóż konto
lub
Zaloguj się


Do przeglądania polecamy:


FireFox Web Browser
Wiersz z listy autora o pseudonimie koktail
<< Poprzedni wiersz tego autora Następny wiersz tego autora >>
Pokaż wszystkie wiersze tego autora Dodaj do ulubionych
 
* * *
Jest tylko jeden system od którego się nie uwolnimy,to jest system słoneczny.
Opublikowany: 08-04-2019 20:30 przez: koktail
Dodaj komentarz
Właściciele serwisu nie odpowiadają za treść umieszczanych utworów i komentarzy. Wszelkie uwagi prosimy kierować bezpośrednio do ich autorów. Wszystkie utwory i komentarze zamieszczone na stronie podlegają ochronie. Zabrania się ich kopiowania, przetwarzania lub rozpowszechniania bez zgody autorów.
Komentarze (9)
Ok, Augustus!
Mam trochę czasu przed startem do pracki.

Najnowsze badania, z tego roku, na rzecz „przydatności oddychania lasu” w Kanadzie, zlecone i opłacane przez rząd Kanady wyraźnie określiły to, że las wydziela do naszej atmosfery więcej szkodliwych substancji niż nam daje. To jest sensacja! (W mediach niemieckich o tym cichosza)
Najstarsze z tego tematu jest to, że „kasowanie” za zanieczyszczone powietrze w oparciu na stwierdzeniu szkodliwości klimatu wymyślili adwokaci z kancelarii kandydata na prezydenta USA Goara. (Przegrał z Juniorem Buszem) I dobrze, w tym kontekście dla świata, że demokraci w USA nie rządzą.
Krążą też teorie o potrzebie zlikwidowania, co najmniej jednego miliarda obywateli tego świata, bo dla nijakich jest już za mało miejsca.
Możemy rozważać nad pracami naukowców, ale nie powinniśmy politykom pozwalać na to, żeby na podstawie przypuszczeń ograbiali obywateli.

Umieszczę inny aforyzm:
Na świecie jest dosyć miejsca dla wszystkich, tylko niektórym jest za ciasno

Pozdrawiam od poniedziałku :-)
29-04-2019 07:23 koktail [Link do komentarza]
Spoko, koktail, przecież nie chodzi o to, abyśmy się pogrymasili jak dwie hrabianki przy nadziei w tej sprawie. Każdy z nas pozostanie przy swoim stanowisku na zasadzie, że przekonany przekonanego niczym nie przekona. Dla mnie masowa wycinka lasów nie tylko polskich, ale i światowych powoduje ogromne zmiany klimatyczne, gdyż drzewa stanowią naturalną barierę przed promieniowaniem, które nie dociera w takiej ilości do ziemi jak dociera na łysych polanach, powodując zwiększanie temperatury ziemi i tym samym do szybszego odparowania wody. Ponadto masowa wycinka lasów powoduje, że zwiększają się gazy cieplarniane, ponieważ ubywa komórek, które przerabiałyby odpady spalania na tlen. Obecne przewidywania naukowców, uważam, że nie są bez stosownego uzasadnienia, lecz są budowane na metodologii naukowej, dającą gwarancję wysokiego prawdopodobieństwa przewidywań tego, co może się wydarzyć w pewnym czasie. Jednakże słusznie zauważyłeś: Nikt nie jest w stanie wyliczyć czegoś podobnego. Problem polega na tym, że uporczywe straty wody pitnej mogą w niedługim czasie spowodować poważny konflikt zbrojny i z tej przyczyny może nastąpić poważny spadek ludności, czego skutkiem może być regeneracja natury. Wielu spraw nie jesteśmy w stanie przewidzieć, ale na podstawie określonych założeń możemy budować uzasadnione przewidywania, pozostając u źródeł metodologii naukowej. Pytanie jednak brzmi, czy indywidualne przejmowanie się zanadto tymi sprawami sprawi, że będziemy zdrowsi? Wątpliwe. A zatem na koniec tylko dostrzec należy, że już masz dwie wersje tego aforyzmu ;-)
28-04-2019 22:03 Augustus [Link do komentarza]
Rozmawiamy o dwóch sprawach.

Jedyna, jedna sprawa, która powinna nas łączyć, to absolutna czystość naszego środowiska a tym samym całej ziemi. (Też gromadzenie wody-biologia)

Druga sprawa to zmiany klimatyczne.

Klimat naszej planety od milionów lat podlega ciągłej ewolucji, zmianom niezależnym od człowieka. Temperatura od piętnastu lat jest stabilna z małym wskaźnikiem na korzyść ochłodzenia.. Dysponujemy ogromną ilością naukowych materiałów na ten temat.

Chcę podkreślić! Są dwie sprawy zmiany klimatu i czystość i porządek.

Prezydent USA wycofał się z wszystkich umów „klimatycznych” (Tzw. Układ paryski)
Amerykanie stwierdzili, że to jest za drogie. Politycy formacji lewacko liberalnych na całym świecie „walczą” o większość głosów dla formy, jaką Augustusie przedstawiłeś. Jest to wybitnie polityczne działanie!! Ich aktualne, finansowe żądania to 100 miliardów Euro na najbliższe 10 lat!
Nie ma i nikt na dzień dzisiejszy nie jest w stanie wyliczyć zagrożenia klimatycznego spowodowanej przez „zaśmiecanie”.
Wypowiedzi co niektórych "mądrali") o tym, że za sto lat będzie temperatura o 2stopnie wższa, wyciskają to sobie z palca. Nikt nie jest w stanie wyliczyć czegoś podobnego!

Tyle w niedzielę i bez poczucia winy.
28-04-2019 14:05 koktail [Link do komentarza]
A co się przejmujesz, koktail, takimi sprawami. Jesteśmy już w takim wieku, że powinniśmy doskonale wiedzieć, iż polityka to bagno kłamstwa niezależnie od opcji politycznej. Trzeba zaakceptować rzeczywistość taką, jaka jest, tj. każdy walczy o swój interes rożnymi środkami. Ty się denerwujesz, a politycy nawet nie wiedzą o Twoim istnieniu i nie obchodzą ich Twoje nerwy, które źle skutkują na Twój organizm. A w sprawie działalności człowieka na zamiany klimatyczne, to akurat w to wierzę. Niektóre rodziny mają nawet po trzy samochody - mąż, żona i ich dorosłe dziecko. W moim mieście zaparkować, to graniczy z cudem, patrzaj ile metali ciężkich z tej przyczyny, a poza tym masowa wycinka lasów pod pozorem kornika. Eksploatujemy obecnie ziemię na maxa. Patrzaj jak zwierzęta morskie wymierają i le w morzach i oceanach plastikowych śmieci. Lubię lasy, ale już mało kiedy znajduję las, w którym nie byłoby śmietniska. Trzeba się, koktail, z uwagą rozglądać. Ale nic to, wcześniej czy później poniesiemy konsekwencje. Zresztą na Ziemi coraz mniej wody pitnej - szykuje się wojna.
28-04-2019 12:20 Augustus [Link do komentarza]
Dzieki Augustusie!

Oczywiście, że ta sensacja aforystyczna jest umieszczona tu, jako prowokacja!
Osobiście tracę już cierpliwość w wysłuchiwaniu „wielkich polityków“, którzy walczą o słuszność dla przegłosowania tezy o tym, że z katastrofę klimatyczną człowiek jest i będzie odpowiedzialny.
Targują się o daniny.
Dla walki o „swoje racje” wciągnęli na ulicę dzieci i młodzież. Za wszelką ceną i każdym dostępnym środkiem muszą udowadniać, że człowiek jest odpowiedzialny za zmiany klimatyczne.

:-)
27-04-2019 21:19 koktail [Link do komentarza]
Po dwukropku wywaliłbym: to jest . To kolejny aforyzm. Nawet dość ciekawy, chociaż z drugiej strony zakrawa na prorokowanie. Być może w istocie tak jest, że my, cieleśni, na zawsze pozostaniemy w systemie słonecznym, bo bez tego systemu wątpliwe byłoby życie. :-) Chociaż, gdyby wierzyć starożytnym księgom, to czytamy: I już nocy nie będzie. A nie potrzeba im światła lampy ani światła słońca, bo Pan Bóg będzie świecił nad nimi i będą królować na wieki wieków. - Ap 22,5 wg BT wyd. 5. Mnie to od pewnego czasu zastanawia to kosmiczne miasto apokaliptyczne, które ma sfrunąć z kosmosu na ziemię, ciekawe czy dożyję i poznam technologię chrystusową, która być może zaprzeczy Twojemu prorokowaniu, koktail :-)
27-04-2019 12:26 Augustus [Link do komentarza]
W tym to tekście znalazłem tyle środków wyrazu artystycznego, że aż boję się nazwać to wierszem. A poza tym fałsz.
11-04-2019 11:09 wojciech [Link do komentarza]
zy życia tak, a słońce jest ponad naszym życiem, na zawsze.

Wymienione "systemy" są przez ludzi nabyte, dlatego, może nie za naszego życia, ale jednak, można się ich pozbyć...
Np. nie korzystać z bankowości...i to nie jest "bzdura".
09-04-2019 12:57 koktail [Link do komentarza]
Niestety ale to powyżej to bzdura. Podlegamy tylu systemom, że za życia, nie mamy szans się z nich uwolnić, np. system państwowy, system społeczny, system bankowy, system informatczny, system nerwowy.

:)
09-04-2019 11:59 wre... [Link do komentarza]
(c) 1996-2019 by SOKARIS, http://www.sokaris.pl
Strona wygenerowana w: {_Chrono} s