literacki serwis recenzencki e-poezja
(wersja serwisu: 0.10.21 z dnia: 06-05-2016)
(c) 1996-2019 by SOKARIS, http://www.sokaris.pl
Załóż konto
lub
Zaloguj się


Do przeglądania polecamy:


FireFox Web Browser
Wiersz z listy autora o pseudonimie koktail
<< Poprzedni wiersz tego autora Następny wiersz tego autora >>
Pokaż wszystkie wiersze tego autora Dodaj do ulubionych
 
* * *
Na świecie jest dosyć miejsca dla wszystkich, tylko kilku idiotom jest za ciasno.
Opublikowany: 29-04-2019 07:25 przez: koktail
Dodaj komentarz
Właściciele serwisu nie odpowiadają za treść umieszczanych utworów i komentarzy. Wszelkie uwagi prosimy kierować bezpośrednio do ich autorów. Wszystkie utwory i komentarze zamieszczone na stronie podlegają ochronie. Zabrania się ich kopiowania, przetwarzania lub rozpowszechniania bez zgody autorów.
Komentarze (20)
wiem wiem, już wiem. Masz prawo do ostatniej wypowiedzi. Będę tego przestrzegał. :;-)

Czym więcej, tam bardziej zaczynam uwielbiać ten wpis: "Twoje myśli są bezmyślne koktajl"

Super!.
12-05-2019 08:51 koktail [Link do komentarza]
Dodam: W jednym z tegorocznych wywiadów Pan profesor Ligęza podkreślał ze zdziwieniem, że jest b. mało autorów piszących swoje teksty na tle wydarzeń politycznych.
My na e-poezji mamy autora, który nie wacha się przed w/w tematyką. Chwała dla Teo
koktail


To jest właśnie komentarz w twoim stylu. W tłumaczeniu na polski brzmi:
Jestem autorem wierszy/aforyzmów politycznych, a Pan profesor powiedział, że takich autorów jest mało, co czyni mnie tym bardziej wyjątkowym. Wspomnę jeszcze o teo, żeby nie było, że siebie tylko chwalę.

Z mojej strony to ostatni wpis,ale jeżeli Ty coś odpiszesz, to na pewno jeszcze to przeczytam.
11-05-2019 23:55 wre... [Link do komentarza]

Mogłeś dać temu tytuł, np. aforyzm polityczny
. Bardzo śmieszne..;-)

Na pewno też zauważyłaś wre…, że w tym pierwszym i drugim komentarzu "walnęłaś" się obrażająco na autora?

Dodam: W jednym z tegorocznych wywiadów Pan profesor Ligęza podkreślał ze zdziwieniem, że jest b. mało autorów piszących swoje teksty na tle wydarzeń politycznych.
My na e-poezji mamy autora, który nie wacha się przed w/w tematyką. Chwała dla Teo

Pozdrówka
05-05-2019 21:46 koktail [Link do komentarza]
koktail ja zazwyczaj odnoszę się do kolejnych komentarzy i zupełnie nie pojmuję czego miało dotyczyć twoje

'Nic więcej, bez materialnych korzyści'


tia... z tego można by wyciągnąć wniosek, że idioci to pewnie rodziny wielodzietne lub wielopokoleniowe, mieszkające w dwóch pokoikach, albo np. mieszkańcy Tokio sypiający w kapsułach.

Odpowiedź odnośnie mojego I komentarza.
Cóż, chciałam ci pokazać, że pisząc złote myśli, nie można się kierować swoją prywatą, bo wtedy taka myśl, jest jasna tylo dla ciebie. Mnie i innych, zupełnie nie musi interesować polityka, więc czytając tę myśl, bez twoich wyjaśnień, mam prawo pomyśleć o zwykłym Kowalskim i Nowaku albo Nakamura. I tak właśnie uczyniłam.

Twoje myśli są bezmyślne koktajl. Zaraz pewnie mi wytłumaczysz jak ja powinnam to zdanie odczytać, ale jeżeli do odczytu jednego zdania, potrzeba pięciu zdań instrukcji, to lepiej od razu myśli ująć w sześciu zdaniach.

Odpowiedź odnośnie kolejnego komentarza.

No i miałam rację, bo już w kolejnym komentarzu wyjaśniałeś,

W słowie „niektórzy” jest odniesienie na tylko niektóre osoby.
(Niektórzy. Poniżsi, te osoby, które chcą więcej, mają za mało...Agresor…


a w kolejnym, dalsze wyjaśnienia,

Tych kilku to np. Napoleon, Hitler, Stalin i aktualnie Putin.

w sumie jest ich chyba więcej niz sześć zdań, czyli wszystko się zgadza w moim komentarzMogłeś dać temu tytuł, np. aforyzm polityczny.

albo napisać

'Na świecie jest dosyć miejsca dla wszystkich, tylko idiotom takim jak Napoleon, Hitler, Stalin i aktualnie Putin, jest za ciasno.'

i nie musiałbyś niczego wyjaśniać.
05-05-2019 21:30 wre... [Link do komentarza]
Co Ty szanowna Pani Kobieto piszesz?

Przypominam pierwszy wpis pod tym aforyzmem. Może zamiast opisywać niewieruchne rzeczy przeanalizujesz swój pierwszy wpis..

Nie wiem, nie pytam o czym myślałaś, co chciałaś powiedzieć. Wiem tylko, że to napisałaś jest kompletną bzdurąąI, zamias przykrywać swoje "byki" innymi wpisami to, przeszę wymyśl coś sensownego!

tia... z tego można by wyciągnąć wniosek, że idioci to pewnie rodziny wielodzietne lub wielopokoleniowe, mieszkające w dwóch pokoikach, albo np. mieszkańcy Tokio sypiający w kapsułach.

Twoje myśli są bezmyślne koktajl. Zaraz pewnie mi wytłumaczysz jak ja powinnam to zdanie odczytać, ale jeżeli do odczytu jednego zdania, potrzeba pięciu zdań instrukcji, to lepiej od razu myśli ująć w sześciu zdaniach.

:)

Pozdrawiam jeszcze w niedzielę
05-05-2019 18:17 koktail [Link do komentarza]
wre...to, co my piszemy, też Ty i ja, jest odbiciem naszego charakteru.
ja mam charakter i wre… też ma charakter!
koktail


koktail jak cię czytam, to często nie wiem, śmiać się, czy płakać. Z pełną powagą i przekonaniem, że to jest sensowna argumentacja, a nawet czasem brzmi jak odkrywcza, piszesz do swego rozmówcy, że np. masło to jest masło, a sól to sól.
Charakter to ma każdy, nie tylko Ty i ja, moje zwierzęta też go mają.

Albo druga opcja, to zdania od czapy, jak to twoje kolejne.

Nic więcej, bez materialnych korzyści.

I co ja niby mam przez to rozumieć. Jedyne co mi przychodzi na myśl, to fakt, że mój wcześniejszy komentarz, nawiązywał do twoich korzyści materialnych, związanych z życiem i pracą w Niemczech. To przecież oczywiste, że ludzie wyjeżdżają z kraju, głównie dla polepszenia swojej sytuacji materialnej. Niektórzy są zmuszeni, żeby móc przeżyć. I ja tego koktail, nie neguję.
Mnie zszokowało, że ty Niemców, nazywasz pachołkami, kiedy oni akurat będąc w swoim kraju są Panami, a ty pracując u nich, jesteś ich pachołkiem, a nigdy na odwrót.
I to jest często cena, którą trzeba zapłacić, żyjąc poza swoim krajem. A Ty nagle odwracasz kota ogonem. I często ci się to właśnie zdarza, że prawdę naginasz do swoich potrzeb, tak jak tobie pasuje ją widzieć.
05-05-2019 18:06 wre... [Link do komentarza]
wre...to, co my piszemy, też Ty i ja, jest odbiciem naszego charakteru.
ja mam charakter i wre… też ma charakter! Nic więcej, bez materialnych korzyści.

Piąteczek!
03-05-2019 07:47 koktail [Link do komentarza]
,Jestem Polakiem dumnym z tego, co osiągnąłem'

Albo Ty koktail nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, albo ta duma tak cię zaślepia, że oprócz swoich myśli, myśli innych, nie potrafisz pojąć, bo zwyczajowo, odpowiadasz nie na temat.

'O tobie nic nie pisałem nigdy i nie będę pisał.'
koktail

Tobie kłamstwa przychodzą z łatwością jak oddychanie. Pamiętam jak latałes za mną i mi słodziłeś, a później wręcz odwrotnie.

Napisałeś, w którymś z komentarzy, że w Niemczech mieszkasz już 38 lat, czyli chyba dłużej niż w Polsce, dlatego uważam, że tylko tam
powinnieneś głosować, jeżeli ten kraj wybrałeś na życie. I to nie dotyczy jedynie ciebie, po prostu uważam, że ktoś, kto nie mieszka w kraju, nie powinnien decydować o losie jego mieszkańców.
Nie rozumiem też, jak można opluwać naród, mówiąc o nim, że to pachołki niemieckie, i równcześnie pracować dla nich, i brać od tych pachołków euro.
Piszesz, że jesteś dumny z tego co osiągnąłeś, ale to przecież w dużej mierze, dzięki Niemcom i ich euro, miałeś większe szanse. Pewnie nieraz czułes się upokorzony, i to cię tak boli. Ale coś za coś.
03-05-2019 02:01 wre... [Link do komentarza]
Do wiersza: Tych kilku to: Napoleon, Hitler, Stalin i aktualnie Putin...bez złożliwości. Takie nazwiska jak te z historii naszego świata na zawsze będą zapisane negatywnie. To byli i są idioci, którym jest albo było za ciasno. Amen.
Nic więcej i nic za mało nie ma w tym aforyzmie.
Całej reszty o moim tekscie nie komentzuję, bo i po co?

Ponieważ wre... "Zaczepia się" o moją osobą, to pozwolę sobie na odpowiedź.
Jestem Polakiem dumnym z tego, co osiągnąłem, i to jest do Ciebie wre... Wszystko. O tobie nic nie pisałem nigdy i nie będę pisał.

Powodzenia.
01-05-2019 06:47 koktail [Link do komentarza]
'Jest to aforyzm w podstawowej formie.'
koktail

Aforyzm (łac. aphorismus, gr. aphorismós) – złota myśl, sentencja, maksyma, gnoma, apoftegmat; zwięzła, lapidarna, przeważnie jednozdaniowa wypowiedź, wyrażająca ogólną prawdę filozoficzną lub moralną, w sposób zaskakujący i błyskotliwy.


Zaskakujące to faktycznie jest, zaskakuje głupotą, a błyskotliwe absolutnie nie jest.


'Nie wiem jak można trafić w interpretowaniu tego aforyzmu wnioskując o narzekaniu ludzi nisko usytuowanych? (Mieszkających w kapsułach czy dwóch pokojach) Dziwne. Nie wiem, jak mógłbym obrazić wymienione przez wre… osoby. Jak można ich nazywań idiotami?'

Uważasz, że ludzie mieszkający w ośmioro w dwóch pokojach nie narzekają na ciasnotę? Myślę, że narzekają, więc wg Twojej
niby maksymy, to idioci.

Widzisz koktail, tak się składa, że idiotom jest ten, których innych beztrosko nazywa idiotami, bo żaden normalny człowiek nie nazywa idiotami innych ludzi, z jakich kolwiek względów np. takich o innych poglądach, a dla Ciebie to norma.

Jak tak się wzruszyłeś i żal Ci biednych, to Ci mogę podać kolejny przykład, który pasuje do tej Twojej niby złotej, błyskotliwej myśli.

Posiłkując się Twoją maksymą można przyjąc, że ludziom wyjeżdżającym na stałe z Polski, jest za ciasno w jej granicach, więc wybrali świat, w którym jest dosyć miejsca.
A z tego wynika, że Ci co wyjechali na stałe z Polski to idioci. Niektórzy, rzecz jasna. (niektórzy, to synonim od kilku, koktail)


'Ci ludzie w tych kapsułach mają swoje miejsce i nic nie szukają.. To ludzie pogodzeni z losem bez innych aspiracji.'
koktail

Wystaw czasem czubek nosa, poza swoje ograniczone postrzeganie świata i przyjmij do wiadomości, że Tokio jest jednym z najbardziej rozwiniętych ale też najbardziej zaludnionych miast, położonych na wyspie (ograniczone miejsce zabudowy) i dlatego ludzie, są skazani na cisnotę. Nie oznacza to, że nie mają aspiracji.

Ty na brak aspiracji, na pewno nie narzekasz, ale jak Cię słucham, to jestem załamana, że ktoś, kto nie potrafi poprawnie pisać po polsku, bo zapomniał, bo od wielu lat mieszka poza granicami kraju, czyli jest również oderwany od realiów życia codziennego w Polsce, może decydować przez głosowanie, o tym, kto ma rządzić w kraju, w którym on nie mieszka.

Z uwag, daj sobie spokój ze złotymi myślami, bo one muszą być szczególnie przemyślane, żeby nie można było się do nich przyczepić, a Ty raczej masz problem nawet z sensowną argumentacją w komentarzach, więc Ci daleko do 'filozoficznych prawd'.
01-05-2019 02:29 wre... [Link do komentarza]
Taka jest właśnie rozmowa z wyznawcą pis. Ja pytam o grupę znaczeniową z podanej przez niego listy, a on mi odpowiada jak poseł Bielan w telewizyjnych dyskusjach na pytania dziennikarzy. No to ty już koktail raczej się módl za mnie. Pójdziesz za to do nieba.
30-04-2019 22:03 abacus [Link do komentarza]
abakus.
Czy ty nie rozumiesz tego, że ty się sam pogrążasz? Topisz się w durności. Zapuszczasz się w głąb obłudy. Jesteś w swoich poglądach cienki i ślepy.. Polska jest jedna i żaden niemiecki pachołek, choćby nie wiadomo, jakie nosi nazwisko, nie pomoże ci.. Zrozum to!
Przy sposobności podrzucę specjalnie dla ciebie kilka aforyzmów o obłudzie i głupocie….

Ale, czy ty to zrozumiesz, nie wiem. Chyba nie zrozumiesz, jednak będę się za ciebie modlił.

I jeszcze jedno. Gdy będziesz czytał nazwisko tuska z małej litery to informuję, że nie jest to błąd. Ten przestępca na nic nie zasługuje..
30-04-2019 21:32 koktail [Link do komentarza]
No to którą grupę znaczeniową z podanej listy chciałbyś zastosować do pogrążenia abacusa, koktail? Możesz mi odpowiedzieć? Bo przecież wszystkie nie pasują. Zgadzasz się?
30-04-2019 19:00 abacus [Link do komentarza]
Tuskowi cwaniaku..synonimy ..
Synonimy słowa „niektóry” z podziałem na grupy znaczeniowe

Najważniejsze grupy znaczeniowe: Kopie...słownika polskiego

» niektóry - odnośnie wskazania na okraniczoną ilość osób lub rzeczy

» niektóry - jako wskazanie na jedną z osób lub rzeczy

» niektóry - w odniesieniu do określenia wyróżnienia jednego z wielu
niektóry: « odnośnie wskazania na okraniczoną ilość osób lub rzeczy »

jakiś, jeden, niejaki, pewien, poniektóry,

niektóry: « jako wskazanie na jedną z osób lub rzeczy »

nie każdy, pewien, poniektóry,

Za krótki był ten strajk nauczycieli...i jednak, myślę, że tobie zaszkodziły banany..
30-04-2019 17:41 koktail [Link do komentarza]
Twoja reakcja jest typowa dla linii pis, koktail. Wycofujesz się z wersji pierwotnej, a na dodatek w tej zmienionej usiłujesz wcisnąć ciemnotę, że "kilku" jest synonimem "niektórzy". Niektórzy to zaimek wskazujący na część zbioru (w tym wypadku ludzi), różniących się od pozostałych elementów tego zbioru jakąś konkretną cechą (w tym wypadku chodzi o idiotów - jak napisałeś). Więc nie cwaniakuj. W pis są lepsi od ciebie, więc nie zabłyśniesz.

pozdrawiam
30-04-2019 17:24 abacus [Link do komentarza]
Dla ułatwienia interpratacji wpisuję synonim od słowa "niektórym". Kilku to znaczy jeden do dziesięciu.

Jeszcze jedno ułatwienie dla abakus : Tych kilku to np. Napoleon, Hitler, Stalin i aktualnie Putin...bez złożliwości.

:-)
30-04-2019 17:05 koktail [Link do komentarza]
Godna pozazdroszczenia zdolność klasyfikowania ludzi w wykonaniu mistrza krótkiej formy. Kto nie z nami, komu ciasno - ten idiota!


pzdr
30-04-2019 11:15 abacus [Link do komentarza]
Jest to aforyzm w podstawowej formie.

Nie wiem jak można trafić w interpretowaniu tego aforyzmu wnioskując o narzekaniu ludzi nisko usytuowanych? (Mieszkających w kapsułach czy dwóch pokojach) Dziwne. Nie wiem, jak mógłbym obrazić wymienione przez wre… osoby. Jak można ich nazywań idiotami?
Ci ludzie w tych kapsułach mają swoje miejsce i nic nie szukają.. To ludzie pogodzeni z losem bez innych aspiracji.

Miejsca na ziemi nie ma dla tych, którym jest za ciasno a, mają wszystko. Kto chce więcej?

W słowie „niektórzy” jest odniesienie na tylko niektóre osoby.
(Niektórzy. Poniżsi, te osoby, które chcą więcej, mają za mało...Agresor…

Synonimy niektórzy: ten i ów, poniktóry, ten czy ów........

:-)
29-04-2019 21:10 koktail [Link do komentarza]
*koktail
29-04-2019 19:12 wre... [Link do komentarza]
tia... z tego można by wyciągnąć wniosek, że idioci to pewnie rodziny wielodzietne lub wielopokoleniowe, mieszkające w dwóch pokoikach, albo np. mieszkańcy Tokio sypiający w kapsułach.

Twoje myśli są bezmyślne koktajl. Zaraz pewnie mi wytłumaczysz jak ja powinnam to zdanie odczytać, ale jeżeli do odczytu jednego zdania, potrzeba pięciu zdań instrukcji, to lepiej od razu myśli ująć w sześciu zdaniach.

:)
29-04-2019 18:29 wre... [Link do komentarza]
(c) 1996-2019 by SOKARIS, http://www.sokaris.pl
Strona wygenerowana w: {_Chrono} s