literacki serwis recenzencki e-poezja
(wersja serwisu: 0.10.21 z dnia: 06-05-2016)
(c) 1996-2016 by SOKARIS, http://www.sokaris.pl
Załóż konto
lub
Zaloguj się
Zamiast wadliwego i niebezpiecznego
Internet Explorera
polecamy:

Opera Web Browser
lub:
FireFox Web Browser


Poczytaj więcej tutaj:
Nowoczesne przeglądarki
Wiersz z listy autora o pseudonimie emilo1
<< Poprzedni wiersz tego autora Następny wiersz tego autora >>
Pokaż wszystkie wiersze tego autora Dodaj do ulubionych
monolog
Monologi - na ten temat muszę napisać ponieważ, są chore. Walczę z nimi, bo kradną tożsamość i skrzywiają myśli. Powodują, że traci się zmysł realności. Ciągłe sobie powtarzanie gubi. Gdzie jest trop życia? Takie pytanie wkrótce, utwierdza w przekonaniu. Że człowiek zły i źle postępuje i dobrnie w końcu do upadku.
Może to byłoby inne, jeśli tylko krótkie, bo zbyt długo mówisz i kaleczysz prawdę.
Ludzie popychają, niekoniecznie złośliwie ale popycha sumienie bardziej. Ono wtedy działa jak wyrzutnia rakiet, szybko i szybciej podąża. Bo nic złego, się nie zdarzyło, by teraz tak cierpieć i myśleć jak było.
W efekcie rzeczy, człowiek zraniony, powtarza sobie "silny jestem". I te wspomnienia, nie są wspaniałe, kiedy tylko myśli te same.
Gdy żalisz się, mówią weź się w garść, gdy powiesz nie, powiedzą żeś twardy. Bo po co wprost, tak krótko i zwięźle, przedstawić los, który był i będzie. Bo przypisane jest tym prawdziwym, ludziom czującym i tym wrażliwym.
Czasem potrzeba jest większa, czasem należy, być obojętnym. Bo ta miękkość gubi człowieka i nic nie uzyskasz, gdy tak nalegasz. Nadzieja w tym, że serce ma, długa historia. Bo stracone jest tylko wtedy, gdy z sercu usuniesz, każde wspomnienia. One są bardziej jak smutek, bo chcą, by ten nie wracał.
Opublikowany: 05-01-2016 21:35 przez: emilo1
Dodaj komentarz
Właściciele serwisu nie odpowiadają za treść umieszczanych utworów i komentarzy. Wszelkie uwagi prosimy kierować bezpośrednio do ich autorów. Wszystkie utwory i komentarze zamieszczone na stronie podlegają ochronie. Zabrania się ich kopiowania, przetwarzania lub rozpowszechniania bez zgody autorów.
Komentarze (1)
nadsłowie, np ,,ciągle SOBIE powtarzanie gubi...
08-01-2016 15:23 floriankonrad [Link do komentarza]
(c) 1996-2016 by SOKARIS, http://www.sokaris.pl
Strona wygenerowana w: 0.0032 s