literacki serwis recenzencki e-poezja
(wersja serwisu: 0.10.21 z dnia: 06-05-2016)
(c) 1996-2019 by SOKARIS, http://www.sokaris.pl
Załóż konto
lub
Zaloguj się


Do przeglądania polecamy:


FireFox Web Browser
Wiersz z listy autora o pseudonimie biedronka1987
<< Poprzedni wiersz tego autora Następny wiersz tego autora >>
Pokaż wszystkie wiersze tego autora Dodaj do ulubionych
 
Kołysanka Zenka
kołysałam biodrami idąc pewnym krokiem
przez starówkę ulicą długą

nie widziałam spojrzeń
zapewne było ich tysiące
spoglądały na mnie z aprobatą

już się nauczyłam patrzeć
wprost przed siebie

przecież jesteśmy nierozłączni
a twoja przeszłość nie ma znaczenia

niestety okazało się że lubisz inne suki
w pończochach po pachy
i w czarnej bieliźnie

nawet było miło
raz czy dwa
gdy oddałam ci całą


emeryturę
Opublikowany: 26-07-2019 10:57 przez: biedronka1987
Dodaj komentarz
Właściciele serwisu nie odpowiadają za treść umieszczanych utworów i komentarzy. Wszelkie uwagi prosimy kierować bezpośrednio do ich autorów. Wszystkie utwory i komentarze zamieszczone na stronie podlegają ochronie. Zabrania się ich kopiowania, przetwarzania lub rozpowszechniania bez zgody autorów.
Komentarze (20)
wre...ja też chciałabym pisać bez błędów, kurcze w każdym wierszu jakiś się trafi :( nie jestem z tego dumna, ale jak słyszę, że raz dobrze wzroków, później, że nie, to już sama nie wiem he ;)

Dzięki za komplementy, miło mi to słyszeć :)
Staram się jak mogę, tylko z różnym skutkiem, żeby czytelnik się nie nudził :)

Kurde no i może będzie na tyle, trza się szykować w senną podróż, śpioch ze mnie.

Dobrej nocki :)
07-08-2019 21:52 biedronka1987 [Link do komentarza]
ann cieszę się, że tak widzisz, moje komentarze.
07-08-2019 20:26 wre... [Link do komentarza]
biedronko, będziesz pisać jak zechcesz, ja jednak jestem za poprawnym pisaniem wierszy, bo to przecież jest tylko kilka/kilkanaście wersów. Poza tym, każdy czytelnik i ten co zwraca uwagę na poprawną pisownie i ten co nie zwraca, będzie zadowolony.
O wierszu właściwie już wszystko napisałam, mogę jeszcze dodać, że porusza ciekawy temat i wcale nie jest to jakiś odosobniony przypadek. Poza tym ma bardzo ciekawy tytuł i puentę.
07-08-2019 19:59 wre... [Link do komentarza]
biedronka, zawsze i przede wszystkim bądź sobą,

wre, ann13, i inne wzroki, czy spojrzenia, mogą, choć nie muszą cię zabrać
w siną dal,
zaufaj

sobie
i tylko sobie, a dalej poezja
cię poprowadzi


albo literówki


:)
02-08-2019 22:44 ann13 [Link do komentarza]
Hehe biedronka zazwyczaj odlatuje niewiadomo kiedy i niewiadomo kiedy wraca ;)
Dziewczyny tak fajnie się czytało Wasze komentarze i dyskusje, że jakoś nie czułam potrzeby się wtrącać, byłam ciekawa co wyniknie wreszcie :)
Wre, Ann sama nie wiem miałam nerwa jak to pisałam jednym ciągiem i nie wiem wreszcie już pogubiłam się to chyba błąd z tymi wzrokami, które napisałam. Po prostu takimi się tonapisało bez zastanowienia, mam tak czasem. Przyznaję się, czasem w potocznym języku jak gadam, też popełniam błędy, a to właśnie tak potocznie opowiedziałam czytelnikowi.
Co do erekcjato, ann, jakoś bardziej lubię zostać przy swoich bezpiecznych formach, w których dobrze się czuję...ale będę się uczyć, nabrałam ochoty na coś nowego :)
Jeśli tak napisałaś, dlaczego by nie spróbować jestem otwarta.
Dużo mam różnych pomysłów głowie, tylko czasem jakaś ludzka niewiedza mi się wdziera, jak to ugryźć, w jaki sposób przedstawić temat , żeby był ciekawy i nie leciał banałem...
Zmierzam do końca, dziękuję Wam , że Wam się chce komentować, wyciągać błędy na powierzchnię i że toczyć zażarte dyskusje...bo mnie w tym czasie dopadła obojętność, na to co piszę chyba i na komentowanie czyichś wierszy, nie wiem jakoś nic do mnie nie trafia i nie przyciąga za długo, może to chwilowe lub jakiś etap ;)
02-08-2019 22:08 biedronka1987 [Link do komentarza]
no tośmy :P

no coś ty wre, w życiu bym nie pomyślała, że mnie do czegoś zmuszasz, po prostu, że się wyrażę kolokwialnie, masz swoje zdanie, niby każdy je ma, nawet gupi, ale ty to swoje zdanie, co jest bardzo cenne, cenniejsze od swojego zdania, potrafisz uargumentować, opisać, pokazać jak je czujesz, i co myślisz wokół, tego swojego zdania, czym je podpierasz i jak na nie chuchasz, dlatego, pomyślałam sobie, że to ja może, zbyt nachalnie się tu wdzieram, ze swoim, ale
zginęła nam biedronka :)

biedronko, chciałam ci napisać, że twoją przyszłość, upatruje, w erekcjato:P
(oprócz rożnych innych, elementów jutra, które wydaje się tylko, że stanowią, wątek główny i są dla ciebie, najważniejsze)

może i nie będę najprzyjemniejsza, ale
ten tekst (wg mnie, o wiele lepszy od wiersza i erekcjato), jest taki inny, od twoich dotąd,
jest sensualny, bystry, nieoczywisty

nie pamiętam, albo nawet nigdy mi się nie zdarzyło, ażeby ktoś, tak jak ty tutaj, wciągnął mnie w swoje pisanie na tyle, żebym poczuła, że to właśnie ja, jestem tam

:)
02-08-2019 21:44 ann13 [Link do komentarza]
No toś my sobie ann pogadały:P

Chodzi o to ann, że moja kobieca intuicja, podpowiedziała mi, że to Ty masz odczucie, że ja Ciebie do swego zdania przymuszam, i ten cały wywód poniżej, to było moje kajanie się, że pomimo, że czasem może się wydawać, że wygłaszam coś toniem nie znoszącym sprzeciwu, to nie znaczy wcale, że cokolwiek komuś chcę narzucić. Cenię wolność wypowiedzi, swoją i cudzą. Każda ma dla mnie wartość, jeżeli ktoś mówi to, co naprawdę myśli.
02-08-2019 11:38 wre... [Link do komentarza]
wre, nie znam takiej drugiej osoby, jak ty, która oddałaby tyle z siebie wierszowi/ wierszom, tyle czasu, która kombinowałaby na tyle rożnych sposobów, żeby dogodzić wierszowi (autorowi), ale i sobie, aby w nim wszystko grało i aby dojść do jakiegoś porozumienia, nie znam takiej drugiej osoby, która byłaby aż tak obiektywna jak ty i oddzielała swoje sympatie, antypatie
(bo przecież takie masz, wobec tylko podobno, władających piórem;) od osoby

wiersza
i ja, marny pyłek, miałabym cię do czegoś zmuszać?
po prostu widzę ten wiersz inaczej niż ty, i tak samo jak ty, nie muszę go widzieć, tak samo jak ty, choćbyś tu wytoczyła, najcięższe armaty
01-08-2019 22:22 ann13 [Link do komentarza]
a do czego ja ciebie przymuszam?
01-08-2019 18:16 ann13 [Link do komentarza]
Zacznię od tego ann, że nie cierpię jak mnie ktoś do czegoś przymusza, na pewno wtedy zrobię na odwrót, dlatego jestem daleka od przymuszania kogokolwiek do czegokolwiek. Fakt, że zawsze odważnie wygłaszam swoje zdanie, nawet jak czasem lepiej byłoby dla mnie gdybym przemilczała co myślę, sprawia, że mogę się wydawać despotyczna. Mam umysł ścisły i analizując wiersz, stram się to robić rzeczowo, żeby autor mógł się czasem nauczyć czegoś z mojej opinii, żeby zobaczył tekst, który być może poprawiał juz wielokrotnie, innymi oczami, żeby mógł dostrzec jakie najczęściej popełna błędy, na co zwrócić uwagę, jeżeli oczywiście ma ochotę cokolwiek w swoim pisaniu zmieniać. Moje oceny są często suche, żeby nie było, że kogoś wyróżniam, chciaż rzecz jasna, jedne wiersze mi się bardziej, a inne mniej podobają. I to też wynik różnych składowych. U jednych mi się podoba barwność języka, u innych ciekawa tematyka, a jeszcze u innych trafność tytułów. Ty możesz ann zobaczyć co chcesz w tym wierszu, ja też widzę tu kilka wariantów, jednak pisząc komentarz staram się isć w zgodzie za literkami i pokazać autorowi co z nich wynika kiedy są ustawione w takiej kolejności jak on je zapisał. Ja lubię jak się zapis zazębia jak myśl płynie płynnie, dlatego ja bym poprzestawiała w nim kolejność wersów a jeden bym wyrzucił i wyglądał by tak,

Kołysanka Zenka

kołysałam biodrami idąc pewnym krokiem
przez starówkę ulicą długą

nie widziałam spojrzeń
zapewne było ich tysiące
spoglądały na mnie z aprobatą

jesteśmy nierozłączni

kiedy nauczyłam się patrzeć
wprost przed siebie
okazało się że lubisz inne suki
w pończochach po pachy
i w czarnej bieliźnie

miło było raz czy dwa
gdy oddałam ci całą emeryturę
01-08-2019 11:30 wre... [Link do komentarza]
Chodzi o to ann, że przeczytałaś cały tekst i sobie dośpiewałaś historię, która Ci się spodobała

wre, nie bardzo umiem śpiewać, choć każdy, niby może, i raczej wolałabym nie narażać ludzi, popękanie bębenków, po prostu, tak mi się ten wiersz przeczytał, taki obraz ja tutaj zobaczyłam.
czy musimy mieć takie same interpretacje?
moim zdaniem nie, poezja, to nie jest zadanie z procesów stochastycznych, gdzie nam musi wyjść ten sam wynik ;)
31-07-2019 17:36 ann13 [Link do komentarza]
wre, oczywiście że wzroki są błędem, ale mi się idealnie wpisują w tę postać
czyli wyobraziłam sobie taką starą lampucerę, idzie lekko chwiejnym krokiem
kołysząc biodrami, może i po drinusiu, w zbyt ostrym makijażu trzymając pod rączkę pańcia młodszego o ćwierćwiecze i mówi do niego:

ty, pa, ale wzroki się na nas paczo
(zanim jeszcze nie nauczyła się patrzeć przez siebie)

i dla mnie te wzroki, w ogóle nie są naciąganiem rzeczywistości, tylko jej potwierdzeniem, celowo, czy nie celowo użyte, leżą na tej pani, którą ja zobaczyłam tutaj, jak ulał
i za nic bym ich nie zmieniała

aprobata, może tu mi nie pasuje, raczej dezaprobata (do młodej też by pasowało bo może zbytnio rozkołysała, te biodra;), bo skracając wzbudzają raczej niezdrową sensację, taka stara, z takim młodym, jak ona śmie, mógłby przecież być jej synem;)

"i nawet fajnie/ sprytnie jest tu to zobrazowane, bo na górze jest laska kołysząca biodrami
a na dole wychodzi na to, że te tysiące spojrzeń, to z powodu dzielącej ich różnicy wieku


Może tak miało być ale wiersz tak nie mówi”

mi powiedział, czyli jednak mówi :)


'”wzieła se' czyli co, mieszka z nim, czy spotyka się, od czasu do czasu na seks? „

wre, a jakie to ma znaczenie dla teksu?

pewnie na seks, skoro lubi INNE suki w pończochach (..), co ja czytam że peelka porównuje się do innych suk w pończoszkach, bieliźnie, które on lubi, czyli wie co on lubi, czego raczej nie pokazuje się kolegom, z pracy, no i suka, też nadaje tutaj kontekstu seksualnego, też i takiej zazdrości, o te inne sukino ale ten seks, ją sporo kosztuje :)
on jest jej utrzymankiem, albo płaci mu za ten seks, nie wiadomo ile ma tej emerytury, ale jak była europarlamentarzystką, to ten facet może się nieźle obłowić ;)
31-07-2019 17:29 ann13 [Link do komentarza]
ann13 wiersz to jest tak mało literek, że każdy wyraz coś mówi, i albo działa on na korzyść wiersza albo na jego niekorzyść, i wtedy warto się takie pozbyć albo go uzupełnić, żeby mówiło to wiersz chce przekazać.

'Wzroki' to jest zwyczajny błąd gramatyczny i biedronka w 99% użyła go nieświadomie, a nie celowo. Jasne, że można mu przypisywać jakąś wagę, ale dla mnie to naciąganie rzeczywistości.

Chodzi o to ann, że przeczytałaś cały tekst i sobie dośpiewałaś historię, która Ci się spodobała. Mnie ogólny zarys też się podoba, a szczególnie tytuł i emerytura, natomiast środek nie jest klarowny.Piszesz tak,

starsza pani wzięła se młodzieniaszka

'wzieła se' czyli co, mieszka z nim, czy spotyka się, od czasu do czasu na seks?

i nawet fajnie/ sprytnie jest tu to zobrazowane, bo na górze jest laska kołysząca biodrami
a na dole wychodzi na to, że te tysiące spojrzeń, to z powodu dzielącej ich różnicy wieku


Może tak miało być ale wiersz tak nie mówi,

Kołysanka Zenka

kołysałam biodrami idąc pewnym krokiem
przez starówkę ulicą długą

nie widziałam *spojrzeń
zapewne było ich tysiące
spoglądały na mnie z aprobatą

już się nauczyłam patrzeć
wprost przed siebie

(dotąd wszystko pasuje, zakładamy, że idzie z młodzińcem i jest dumna, że ma jeszcze takie powodzenie, czuje się niczym nastolatka, chociaż tutaj nie widać, że idzie z nim, żeby tak było powinno być spoglądały na nas z aprobatą. w następnym wersie pisze, że są nierozłączni, więc można faktycznie tak przyjąć, ale też można założyć, że idzie z rówieśnikiem, w którym jest zakochana)

przecież jesteśmy nierozłączni
a twoja przeszłość nie ma znaczenia (co to za przeszłość i jakie ma znaczenie??? może to jakiś rozwodnik, a nie młodzieniaszek)

niestety okazało się że lubisz inne suki
w pończochach po pachy
i w czarnej bieliźnie

( wg mnie z tego wynika, że co prawda związał się z tą kobietą u góry wiersza (która wcale nie wiadomo na razie, czy jest młoda czy stara) ale niestety podobają mu się kobiety wyuzdane, które noszą pończochy po pachy (to mogą być ann, siateczkowe body) i czarną seksi bieliznę. wiek tych pań nie jest określony, chodzi raczej o typ kobiety)

nawet było miło
raz czy dwa
gdy oddałam ci całą


emeryturę

(dla niej był miły tylko wtedy jak dostawał kasę i wiek chyba nie ma znaczenia)

Zaskakujące jest to, że pani na emeryturze, ma potrzeby seksualne, bo u nas jest przyjęte, nie wiedzieć czemu, że na seks mają ochotę tylko ludzie młodzi.
31-07-2019 14:03 wre... [Link do komentarza]
ann13 wiersz to jest tak mało literek, że każdy wyraz coś mówi, i albo działa on na korzyść wiersza albo na jego niekorzyść, i wtedy warto się takie pozbyć albo go uzupełnić, żeby mówiło to wiersz chce przekazać.

'Wzroki' to jest zwyczajny błąd gramatyczny i biedronka w 99% użyła go nieświadomie, a nie celowo. Jasne, że można mu przypisywać jakąś wagę, ale dla mnie to naciąganie rzeczywistości.

Chodzi o to ann, że przeczytałaś cały tekst i sobie dośpiewałaś historię, która Ci się spodobała. Mnie ogólny zarys też się podoba, a szczególnie tytuł i emerytura, natomiast środek nie jest klarowny.Piszesz tak,

starsza pani wzięła se młodzieniaszka

'wzieła se' czyli co, mieszka z nim, czy spotyka się, od czasu do czasu na seks?

i nawet fajnie/ sprytnie jest tu to zobrazowane, bo na górze jest laska kołysząca biodrami
a na dole wychodzi na to, że te tysiące spojrzeń, to z powodu dzielącej ich różnicy wieku
31-07-2019 13:35 wre... [Link do komentarza]
miało być wre...nie wreszcie, aj ten słownik w komórce ;)
A co do erekcja to, ja się na tym nie znam, nie potrafię pisać erekcjato, musiałabym popróbować trochę ;)
31-07-2019 07:18 biedronka1987 [Link do komentarza]
Ann, tak jest z przymrużeniem oka napisane, na poważnie raczej takie coś by nie wyszło :)
Było celowe, ale pomyślałam tak, z takim błędem rażącym nie wiem czy można i zmieniłam, ale chyba znów zmienię, bo mi się bardziej też podoba wzroków ;)
wreszcie no i ann opowiedziała całą historię...
31-07-2019 07:14 biedronka1987 [Link do komentarza]
eeee, nie były celowe?
to się zawiodłam:P
30-07-2019 22:35 ann13 [Link do komentarza]
wzroki, raczej tu są celowe, bo ten cały tekst jest, z lekkim przymrużeniem oka,

starsza pani wzięła se młodzieniaszka
i nawet fajnie/ sprytnie jest tu to zobrazowane, bo na górze jest laska kołysząca biodrami
a na dole wychodzi na to, że te tysiące spojrzeń, to z powodu dzielącej ich różnicy wieku

i te pończochy po pachy, też fajne, starsze panie chyba się tak noszą
w rajstopkach, ale w połączeniu z suką (starsza pani nie jest z niej, wykluczona;)
dają wyobrażenie jędrnej dzierlatki

tak ja to rozumiem

i bardzo, bardzo mi się to podoba, gdyby ten tekst nagle się nie urywał, to byłoby zajebiste erekcjato, wg moich, powiedzmy

zainteresowań :)
30-07-2019 22:26 ann13 [Link do komentarza]
Kołysanka Zenka

kołysałam biodrami idąc pewnym krokiem
przez starówkę na ulicy długiej

(na ulicy długiej można przystanąć ale idzie się ulicą długą)

nie widziałam wzroków
zapewne było ich tysiące
spoglądających na mnie z aprobatą

(wzrok występuje w liczbie pojedynczej, spojrzenia są w mnogiej)

już się nauczyłam patrzeć
wprost przed siebie

przecież jesteśmy nierozłączni
przeszłość nie ma znaczenia

(tych wersów nie rozumiem, jaka przeszłość? czyja? nierozłączni czyli co? są razem? są małżeństem? parą?)

(a ty?)-zbędne
okazało się że lubisz inne suki
w pończochach po pachy
i w czarnej bieliźnie

(nie powiem) nawet było miło (to w nawiasie zbędne, potoczny język, nic nie wnosi)
raz czy dwa
gdy oddałam ci całą


emeryturę

Muszę przyznać, że nie rozumiem, jaki układ łączy tych ludzi.
29-07-2019 07:47 wre... [Link do komentarza]
supeeer, no i obrazek, taki niezbyt sterylny, czyli takie najbardziej lubię, a gdybyś, zgaduję zamknęła, ostatnią zwrotkę
to by było erekcjato, chyba :)
26-07-2019 18:57 ann13 [Link do komentarza]
(c) 1996-2019 by SOKARIS, http://www.sokaris.pl
Strona wygenerowana w: {_Chrono} s