literacki serwis recenzencki e-poezja
(wersja serwisu: 0.10.21 z dnia: 06-05-2016)
(c) 1996-2019 by SOKARIS, http://www.sokaris.pl
Załóż konto
lub
Zaloguj się


Do przeglądania polecamy:


FireFox Web Browser
Wiersz z listy autora o pseudonimie Patrycja
<< Poprzedni wiersz tego autora Następny wiersz tego autora >>
Pokaż wszystkie wiersze tego autora Dodaj do ulubionych
Jadźka, Jadźka, Jadźka...
jadźka ma kwadratową sempiternę
( ale czy w zadku jest siła? )
argumentem jadźki są cyce
olbrzymie i spocone

jadźki na trzeźwo nikt nie bierze
śmierdzi potem i niemyciem
bimber przytępia zmysł węchu
zdarzali się i francuskojęzyczni desperaci

jadźka nie marudzi i nie broni jak twierdzy
uwielbia fingering – byleby nie był własny
samogon nie jest konieczny – może być ruski mózgojeb
potem hulaj dusza piekła nie ma

pijana zasypia zawsze przed i tyle po niej
Opublikowany: 19-08-2009 07:59 przez: Patrycja
Dodaj komentarz
Właściciele serwisu nie odpowiadają za treść umieszczanych utworów i komentarzy. Wszelkie uwagi prosimy kierować bezpośrednio do ich autorów. Wszystkie utwory i komentarze zamieszczone na stronie podlegają ochronie. Zabrania się ich kopiowania, przetwarzania lub rozpowszechniania bez zgody autorów.
Komentarze (21)
panie wariat


pan to chyba spadł z bardzo wysokiego drzewa i to w dodatku na głowę.
czy pan wie co pisze! przecież to sie nie trzyma kupy i dupy.
Chyba ten komentarz przekopiował pan z innego wiersza :)))), ale....kopiując czyjeś komentarze trzeba jeszcze je czytać i umieć wpasować zgodnie z trescią wiersza , a u pana albo lenistwo albo wariacja . hihihi

a. pisze pan że przy wierszu - jest jakiś długi cytat Stotta- panie wariat puknij sie pan w łeb i chociaz zobacz ten wiersz(już nie mówie o przeczytaniu) - on nie ma ŻADNEGO cytatu a tym bardziej długoego i na dodatek jakiegoś Stotta :)))))))

b.a swoja drogą czy pan, panie wariat wie kto to jest stott! - o którego panu chodzi ? Nicole? Johna Wemsley? Andy? Amandy? Kathryn? a może o o Kevina( ale ten sędzia piłkarski ma tyle z poezja , co ty ze słowem rozum)? - do dyskusji trzeba wiedzy panie NIC.

c.Co do sempiterny? To nie czytelnicy wypadli z niej (jak pan ich o to posądza - lecz pan drogi panie wariat) i podejrzewa iz nie ma sposobu byś pan przestał kiedykolwiek śmierdziec swoja zajadła głupotą


pati


ps. Ludzie czytajta komentarz wariata - warto - toz to kuriozum
21-08-2009 09:39 Patrycja [Link do komentarza]
hihihi :)))- śmichu warte
21-08-2009 07:12 Patrycja [Link do komentarza]
jak kartka z pamiętniczka (zeby na starosc mozna bylo sobie wspominac wszystkie po kolei)
:)
20-08-2009 23:03 wre... [Link do komentarza]
Et percussit inimicos suos in posteriora; opprobrium sempiternum dedit illis '

wzruszyłem się. tym wywodem o zjawiskach rozwoju uczuciowego i społecznego, które pozostają ze sobą w tak ścisłych współzależnościach, że ich rozróżnienie jest bardzo trudne.

dla mnie najtrudniejsze jest skonstatowanie, co ma piernik do wiatraka, czyli co ma ten długi cytat z jakiegoś pana Stotta do tego wiersza, czy tez do postawy podmiotu lirycznego w nim. moim akurat zadaniem nie ma nic. to dwa róże światy, zupełnie nie przystające do siebie, nawet jesli jakąś jadźkę można opisać teoriami pana Stotta. ten długi cytat ma - moim zdaniem - jedno zadanie, podnieść w oczach czytających i krytykujących wagę tego wiersza. tyle tylko, że czytający nie wypadli jadźce przed chwilą z sempiterny i mają swój rozum, który najczęściej im pewnie podpowiada, że ten wiersz to jedynie wulgarna próba zaszokowania czytelników, wzmacniana nieuprzejmymi (!!) komentarzami autora. ale my się nie boimy i piszemy sobie to, co akurat myślimy. i nikt nas nie zastraszy i nie obrazi, bo tak odpowiadając autor obraża samego siebie, chociaŻ on akurat tego nie dostrega. ale kiedyś zacznie, czego mu życzę. jak i kolejnych prób już bardziej udanych wierszy.
pozdrawiam.
ps. czy nie lepiej napisać dupa? to tak dobrze po polsku brzmi i tak przekonująco. A tu jakaś sempiterna. no chyba ze autorowi dupa kojarzy się z wiecznością i z psalmistą. wtedy wkraczamy w metafizykę dupy i naukowy komentarzy psycho jest jak najbardziej na miejscu
20-08-2009 21:19 wariant [Link do komentarza]
i widzi pan panie asker1 już po raz drugi w komentarzach robi pan wycieczki personalne w stronę mojej osoby i jeszcze krzyczy że to ja czynię
dziwne to jak złodziej krzyczy : łapać złodzieja

mnie pan panie asker1 nie wyprowadzi z równowagi - raczej potwierdzi i ugruntuje swoją głupotę drogi panie asker1 :)))))))))))


pozdrawiam jak zawsze bardzo życzliwie i serdecznie


ps. nie mówię panu, panie asker1 żegnam , ponieważ wiem jak trudno się panu odczepić od burty. no cóz przylepiło się jak to w porzekadle bywa drogi panie...:))))))
20-08-2009 12:59 Patrycja [Link do komentarza]
1. A ja głupi myślałem, że to autocharakterystyka, czyli że Pan/Pani o sobie, no skoro ogólnie, to przepraszam.
2. Powtarzam - ja o tekstach, Pan o mnie. Proszę sobie naprawdę zajrzeć pod przywołane przeze mnie linki.I w ogóle poczytać.
20-08-2009 12:41 askier1 [Link do komentarza]
panie asker1 - tekst o "Zaburzeniach rozwoju społeczno- moralnego" nie był osobiście skierowany do nikogo!
To pan sam sobie przypisał ten tekst do siebie, swoją nerwowo-gwałtowną reakcją. Czy teraz juz jasno sie wyraziłem. Czy to wyjaśnienie już pan askier1 zrozumiał. Czy jeszcze za trudne to dla pana!

pozdrawiam niezwykle serdecznie i zapraszam do dalszej twórczej głupoty


ps. panie asker1, to pan tutaj stara się kpić z każdego, ironizować, pognębiać, narzucać swoją wolę jakby pan był pomazańcem...nie mówię panu żegnam - nie tak łatwo panu odlepić się od burty :))))))))))
20-08-2009 12:35 Patrycja [Link do komentarza]
Podane przeze mnie linki mogą pomóc:) I poraz kolejny powtarzam - ja o wierszu, autor o mnie. Naprawdę w tych ośmiu prawach grafo jest wiele na ten temat.

Proszę sobie nadal robić dobrze, w końcu demokracja. A ja nadal będę wskazywała, że autor robi sobie dobrze w miejscu nie za bardzo do tego się nadającym, bo na portalu literacko-recenzenckim.
20-08-2009 11:45 askier1 [Link do komentarza]
panie askier1- po co te osobiste wycieczki...po co wymyślać koło skoro juz tela czasu temu to uczyniono....czyżbyś odnalazł siebie w tym artykule? - ja osobiście do nikogo tego "traktatu" nie kierowałem, ale....skoro dostrzegłeś pan tam siebie , to nie dziwi mnie teraz taka gwałtowna reakcja na ten wpis. :)
panie asker1 - desperacja z jaką pan walczy ze mną jest nie tyle śmieszna co żenująca.
Takich osobników jak pan traktuje zgodnie z ich mianem: A NO NI MA na co uwagi zwracać - chyba, że mówimy o zwracaniu pozatruciowym :)

pozdrawiam niezwykle serdecznie i zapraszam do dalszej twórczej głupoty
20-08-2009 11:38 Patrycja [Link do komentarza]
Ja o wierszu autora, autor o mnie.

Nie jestem zwolenniczka wykorzystywania dużych partii cudzego tekstu dla wyjaśnienia własnych poglądów, ale tym razem odwołam się do powstałego na tym portalu artykułu. Polecam.

http://e-poezja.pl/teoria/pierwsze_prawo_grafo
http://e-poezja.pl/teoria/drugie_prawo_grafo
http://e-poezja.pl/teoria/trzecie_prawo_grafo
http://e-poezja.pl/teoria/czwarte_prawo_grafo
http://e-poezja.pl/teoria/piate_prawo_grafo
http://e-poezja.pl/teoria/szoste_prawo_grafo
http://e-poezja.pl/teoria/siodme_prawo_grafo
http://e-poezja.pl/teoria/osme_prawo_grafo
20-08-2009 10:59 askier1 [Link do komentarza]
panie askier1- po co te osobiste wycieczki...po co wymyślać koło skoro juz tela czasu temu to uczyniono....czyżbyś odnalazł siebie w tym artykule? - ja osobiście do nikogo tego "traktatu" nie kierowałem, ale....skoro dostrzegłeś pan tam siebie , to nie dziwi mnie teraz taka gwałtowna reakcja na ten wpis. :)

pozdrawiam niezwykle serdecznie i zapraszam do dalszej twórczej głupoty
20-08-2009 10:47 Patrycja [Link do komentarza]
Dlaczego tej autocharakterystyki nie dokonujesz Patisiu, samodzielnie, ale z pomocą kopiowania internetowego artykułu?
20-08-2009 10:20 askier1 [Link do komentarza]
"Zjawiska rozwoju uczuciowego i społecznego pozostają ze sobą w tak ścisłych współzależnościach, że ich rozróżnienie jest bardzo trudne.
Typologię ludzi niedostosowanych społecznie przedstawia D. H. Stott. Według niego „tego człowieka należy uznać za niedostosowanego, który rozwija się w taki sposób, że odbija się to źle na nim samym albo jego kolegach, a które bez specjalnej pomocy z zewnątrz nie może poprawić swych stosunków z rodzicami, nauczycielami i innymi dorosłymi. Człowiek niedostosowany nie nawiązuje kontaktów społecznych, jest wyobcowany w grupie, popada w konflikty.
Objawy charakterystyczne dla pierwszej grupy - to brak zaufania do ludzi, niezależność i obojętność w kontaktach społecznych, postawy „przeciw ludziom”.
Nie mają skrupułów, gdy wyrządzą komuś krzywdę, nie krępują się zakazami i regułami zachowania dopuszczalnego w danej społeczności.
Ludzie o postawie demonstracyjneje i bojowej zachowują się w sposób prowokacyjny albo też staja się natarczywi i napastliwi.
Zaburzenia nerwicowe oraz bierność społeczna u ludzi mogą mieć różne podłoże. Powstaniu tych zaburzeń sprzyjają: defekty organiczne, słaby typ systemu nerwowego, bywają następstwem urazów psychicznych, nabywane w ciągu życia doświadczenia indywidualne oraz niekorzystna stymulacja pochodząca ze środowiska społecznego.
Zaburzenia nerwicowe oraz bierność społeczna u dzieci mogą mieć różne podłoże. Powstaniu tych zaburzeń sprzyjają: defekty organiczne, słaby typ systemu nerwowego, bywają następstwem urazów psychicznych, nabywane w ciągu życia doświadczenia indywidualne oraz niekorzystna stymulacja pochodząca ze środowiska społecznego
Zaburzenia nerwicowe oraz bierność społeczna u dzieci mogą mieć różne podłoże. Powstaniu tych zaburzeń sprzyjają: defekty organiczne, słaby typ systemu nerwowego, bywają następstwem urazów psychicznych, nabywane w ciągu życia doświadczenia indywidualne oraz niekorzystna stymulacja pochodząca ze środowiska społecznego.
Kalectwo może sprzyjać zaburzeniom w rozwoju społecznym i emocjonalnym.
Wg W.D. Wall, człowiek może dojść do niejasnego odczuwania swego upośledzenia jako kary i do poczucia winy; może stać się bądź to agresywny, bądź trwożliwy i niespokojny w stosunku do otoczenia. Widoczne właściwości wyglądu zewnętrznego odróżniające takiego człowieka od jego pełnoprawnych rówieśników bywają powodem ironicznych lub pogardliwych określeń."
To tyle z internetu
20-08-2009 08:41 Patrycja [Link do komentarza]
mialem sie nie wpierdalac, ale ze autor jest pojebany to pozwole sobie na pokazanie, ze to nie jest wiersz a co tu mowic o poezji

Jadźka, Jadźka, Jadźka...

jadźka ma kwadratową sempiternę ( ale czy w zadku jest siła? ), argumentem jadźki są cyce, olbrzymie i spocone. jadźki na trzeźwo nikt nie bierze, śmierdzi potem i niemyciem, bimber przytępia zmysł węchu, zdarzali się i francuskojęzyczni desperaci. jadźka nie marudzi i nie broni jak twierdzy, uwielbia fingering – byleby nie był własny, samogon nie jest konieczny – może być ruski mózgojeb, potem hulaj dusza piekła nie ma, pijana zasypia zawsze przed i tyle po niej.

to jest narracja. ponizenie baby, malo ciekawe, tak samo mozna opisac chlopa. jesli chodzi o smrod to, autor nie ma pojecia jak to zrobic i kogo opisac mieszajac to w bimbrze. ruchanie nawalonej nie jest interesujace, nic wartosciowego pojebaniec nie przekazal. nawet ci porzadni zasypiaja "przed i tyle po niej".
jesli mam byc szczery to to jest chnp.
19-08-2009 20:56 fobiak [Link do komentarza]
nie wiadomo
19-08-2009 19:40 askier1 [Link do komentarza]
No to jestem - jak i obiecałam. W poszukiwaniu liryki.

Temat wdzięczny - patologia, biedna Jadźka, która dna sięgnęła. Jest nisza. Wrażliwy poeta zauważył i przeżył.


jadźka ma kwadratową sempiternę
( ale czy w zadku jest siła? )
argumentem jadźki są cyce
olbrzymie i spocone


Obraz z podwórkowych wyznań, chłopiec podziwia argumenty, użył slangowego określenia o łacińskim rodowodzie, ale nie jest pewien, czy ziomale zrozumieja, zatem w drugim wersie "subtelnie" wyjasnił znaczenie. Z obrazka wyłaniaja sie upodobania peela - cyce oczywiście, olbrzymie i spocone.Gdzie liryka?

jadźki na trzeźwo nikt nie bierze
śmierdzi potem i niemyciem
bimber przytępia zmysł węchu
zdarzali się i francuskojęzyczni desperaci


Peel lubi sam siebie słuchać albo czytać, stąd rozgadanie. Skoro Jadźka śmierdzi, to z niemycia. Rzadko się zdarza, by umyte spocone osoby smierdziały. Oczywiście, żeby utrzymać klimat - pojawia się wątek miłości francuskiej. Czytelnik ma doznać wstrząsu poprzez wyobrażenie sobie śmierdzącej potem i niemyciem Jadźki z kwadratowym zadkiem i wielkimi cycami- uprawiającej miłość francuską. Gdzie liryka?

jadźka nie marudzi i nie broni jak twierdzy
uwielbia fingering – byleby nie był własny
samogon nie jest konieczny – może być ruski mózgojeb
potem hulaj dusza piekła nie ma


Czytelnik dowiaduje sie o upodobaniach Jadźki oraz o tym, że nie jest wybredna w kwestii alkoholu.Rzecz kończy się radosnym, tradycyjnym powiedzonkiem. Gdzie liryka?

pijana zasypia zawsze przed i tyle po niej
- no i tu się okazuje, że Jadźka jest ofiarą, bidulką, nałogu, wykorzystania, obojętności. Zasypia przed - i omija ją frajda, zasypia przed - a więc nie wie, co się z nią dzieje.

Nawet niewiadomo, co ten obrazek ma udawać. Prowokację? Zaangażowanie? Uciechę beztroską i przaśną? Peel nie dba o to. Ulżył sobie, trochę poświntuszył. I tyle.
19-08-2009 19:34 askier1 [Link do komentarza]
Piękna, duża sempiterna to atrybut nie tylko kobiet :)
19-08-2009 17:03 Brzuszek [Link do komentarza]
mocne
19-08-2009 16:46 antemeridiem [Link do komentarza]
Wejście w temat patologii nie zrobi z tekstu liryki.
W casie lektury takich tekstów jako czytelnik mm wrażenie, że autor robi sobie dobrze na moich oczach, więc szybko wychodzę. Spóbuję jednak później = dokonać dokładniejszej analizy, bo trzeba pokazywać, jak nie pisać wierszy.
19-08-2009 10:53 askier1 [Link do komentarza]
ty nie spij z muzycznymi ignorantkami ,nie wiedza jak zaczynac z ceduru... nizej maja tylko
kwadratowa sempiternę,i pija po i przed
19-08-2009 10:06 Stanislawa [Link do komentarza]
o patrycja walnela wierszyczeczek
19-08-2009 09:50 fobiak [Link do komentarza]
(c) 1996-2019 by SOKARIS, http://www.sokaris.pl
Strona wygenerowana w: {_Chrono} s