literacki serwis recenzencki e-poezja
(wersja serwisu: 0.10.21 z dnia: 06-05-2016)
(c) 1996-2019 by SOKARIS, http://www.sokaris.pl
Załóż konto
lub
Zaloguj się


Do przeglądania polecamy:


FireFox Web Browser
Wiersz z listy autora o pseudonimie JuzesBenea
<< Poprzedni wiersz tego autora Następny wiersz tego autora >>
Pokaż wszystkie wiersze tego autora Dodaj do ulubionych
Zmartwychwstanie.
Czyż wiem kiedy odejdę, albo inaczej, kiedy zabierze me ciało zimna ziemia, aby powstać z popiołu?

Pewnie nie, ale wiem jedno umarłem, aby zmartwychwstać, wiem to na pewno, ponieważ żyłem życiem, w którym me istnienie było niczym łajno, bo przecież byłem próżny, wpatrzony w ziemię obiecaną, która miała stać się spełnieniem wieczności, tym życiem grzesznika. Lecz kiedy wspominam kim byłem, z jaką powagą pożerałem swoje życie łapczywie biorąc wszystko i niszcząc zarazem to teraz rozumiem dlaczego. Ponieważ kochać chciałem, ale kochać naprawdę… Tak zabijałem próżnię tych dni, miesięcy jak i lat umierając przy świadkach, trując się ochłapem wiarygodności, ponieważ umarłem za życia nie raz, a to po to, aby zmartwychwstać, aby być świadkiem własnej śmierci. I tak też się stało: umarłem, śniąc w agonalnym letargu, po to by teraz żyć w tym samym ciele lecz z innym duchem, ponieważ tamten zasłużył na piekło!
Opublikowany: 30-10-2016 09:55 przez: JuzesBenea
Dodaj komentarz
Właściciele serwisu nie odpowiadają za treść umieszczanych utworów i komentarzy. Wszelkie uwagi prosimy kierować bezpośrednio do ich autorów. Wszystkie utwory i komentarze zamieszczone na stronie podlegają ochronie. Zabrania się ich kopiowania, przetwarzania lub rozpowszechniania bez zgody autorów.
Komentarze (3)
Prawda w treści jak dla mnie tak, ale szkoda, że jakoś tak niechlujnie podana. Nie biorę tego czegoś.
30-10-2016 21:54 biedronka1987 [Link do komentarza]
emo gimbaza
30-10-2016 11:30 floriankonrad [Link do komentarza]
Treść na tak, zapis na nie. Sam przespałem trochę życia, i mam wrażenie, że umarłem, żeby zmartwychwstać, ale boję się, że znowu mogę zasnąć, jeśli już nie śpię, bo nie chcę jeszcze raz umierać, choć zmartwychwstanie jest piękne. Jest w tym jakaś prawda; co na pisałeś, szkoda że nie ubrana w poezję.
30-10-2016 10:09 AnimusLumen [Link do komentarza]
(c) 1996-2019 by SOKARIS, http://www.sokaris.pl
Strona wygenerowana w: {_Chrono} s