literacki serwis recenzencki e-poezja
(wersja serwisu: 0.10.21 z dnia: 06-05-2016)
(c) 1996-2019 by SOKARIS, http://www.sokaris.pl
Załóż konto
lub
Zaloguj się


Do przeglądania polecamy:


FireFox Web Browser
Wiersz z listy autora o pseudonimie Tomasz Michał
<< Poprzedni wiersz tego autora Następny wiersz tego autora >>
Pokaż wszystkie wiersze tego autora Dodaj do ulubionych
 
Niedzielna piosenka
proszę posłuchać
jak wchodzi do ucha/                              jak wąż
pajęczy się i gryzie

igranie ze śmiercią pod napięciem
tysięcy
volt
/zimny rewolwer
//
to niemożliwe żeby ten rudzielec naprzeciw
/                                                            był bliski
//

piasek skrzypi riffem -
przyjdziesz lwom i odbierzesz ziemi przyszłość
już istnieje
--- w refrenie

jak
rani na gwiezdne kawałki
//tu był
/                                                        koniec świata
za tym drogowskazem

/                                                          z ł o n a/

pręży liny nawarstwia fale
pomiędzy
---------------------------------mój statek odpływa)
Opublikowany: 16-05-2013 00:20 przez: Tomasz Michał
Dodaj komentarz
Właściciele serwisu nie odpowiadają za treść umieszczanych utworów i komentarzy. Wszelkie uwagi prosimy kierować bezpośrednio do ich autorów. Wszystkie utwory i komentarze zamieszczone na stronie podlegają ochronie. Zabrania się ich kopiowania, przetwarzania lub rozpowszechniania bez zgody autorów.
Komentarze (20)
Powiedz co Cię boli ann13? Nie mam ochoty już z Tobą dyskutować, zamykamy temat?
26-03-2015 23:42 AnimusLumen [Link do komentarza]
animusek, zrobię ci miejsce, weź se jeszcze wklej coś na pocieszenie z roku 996, może jakąś włócznię, bo widzę że ci ciągle mało, rozpamiętywania, rozgoryczenia i niepocieszenia, strasznie chcesz pogadać o miłości, na dachu, ale we mnie wdzięcznego interlokutora nie znajdziesz, bo mnie nie interesują te twoje rozgrzebywania i dłubanie w przebrzmiałym gównie, warto by było, abyś zadał sobie pytanie, kogo obchodzą, twoje domniemania, w których ja przyleciałam się wyżyć, a ty przecież jesteś taki radosny, oprócz ciebie, śmiem domniemywać, że tutaj, nikogo
naprawdę, wstyd przynosisz
sobie

baj
26-03-2015 23:03 ann13 [Link do komentarza]
"i tu jest, od pyty takich frykasów, których, ty sam nie rozumiesz, no ale jak one pięknie brzmią... ten test nie jest trudny w interpretacji, to autorowi się wydaje, że może oszukiwać siebie" - twoja "szczera" krytyka pod jednym i tym samym wierszem, ja jestem ugodowy, ale z Tobą się nie da, teraz będziesz przez całe życie obrażona, schowaj tego focha w końcu! Przyleciałaś się wyżyć pod moim wierszem, wyładować swoje frustracje życiowe, tylko dlatego, bo się chwaliłem, a w czym Ci przeszkadza moja radość? Odpowiedź mi na pytanie, bo mi twoja nie przeszkadza, życzę wszystkiego dobrego, a więc w czym Ci przeszkadzała moja radość?
26-03-2015 22:15 AnimusLumen [Link do komentarza]
animus, tu masz wszystkie teksty tomasza,

http://e-poezja.pl/autorzy/411

ciekawa jestem, czy dasz radę, w jedną noc obskoczyć je wszystkie ze swoimi zapuchłymi smętami, ile można, w kółko napierdalać o tym samym, czyli o sobie samym
terapeutę sobie spraw, wygadasz się i może w końcu przestaniesz zawracać dupę, tymi swoimi pseudoproblemami
26-03-2015 21:27 ann13 [Link do komentarza]
Słuchaj, nie mam zamiaru więcej się z Tobą kłócić, niepotrzebne mi to do szczęścia , zamykany temat? Jak chcesz krytykować moje wiersze to rób to z argumentami i bez żadnej złośliwości, albo wcale.
Ja piszę po swojemu i tyle.
26-03-2015 20:53 AnimusLumen [Link do komentarza]
Wiem, pomyliło mi się, ale to jeden z pierwszych komentarzy, co do odwetów, więc pokaż mi te z grudnia, gdzie Cię obrażam?
26-03-2015 19:04 AnimusLumen [Link do komentarza]
a co mi tam. może być ciekawie. gdzie tu masz komentarze z grudnia? może ja jakiś słabowidzący jestem?
26-03-2015 19:02 Tomasz Michał [Link do komentarza]
Zaczynasz mnie drażnić, co chwilę posądzasz mnie o złe doradzanie, obrażanie, kopiowanie pomysłów, odwety, klony nicków itp., podaj konkrety, bo to tylko puste słowa! Wiesz dlaczego jesteś na przegranej pozycji w dyskusji ze mną i nie tylko Ty? Bo ja w przeciwieństwie do Ciebie potrafię się przyznać do błędu i przeprosić, więc nawet jak coś znajdziesz na mnie to ja Cię za to przeproszę, w końcu każdy może mieć gorszy dzień, ja nie mam spuchniętego ego, nie muszę się nikomu podlizywać, nie biegam po wierszach się wyżyć, więc daruj sobie, bo się coraz bardziej pogrążasz. Na dole masz komentarze z grudnia, chcesz linka z pozytywnymi komentarzami pod twoimi wierszami dla równowagi?
26-03-2015 18:18 AnimusLumen [Link do komentarza]
"aha, ostatnio sprawdzałem swoje teksty, to ty Animus zacząłeś mnie pierwszy obrażać. sprawdź co pisałeś
pod moimi tekstami chociażby w grudniu ubiegłego roku." - poproszę o dowody, czekam...
26-03-2015 18:11 AnimusLumen [Link do komentarza]
czy poezja powinna być dla wszystkich? nigdy! disco polo wchodzi łatwo nic nie boląc. jak świeca. poeta się rwie. poeta się pierdoli - Karol Maliszewski, jeśli dobrze z pamięcią.
nie szukam w poezji świata, który jest dla wszystkich. bo wtedy jest dla nikogo. poezja jest jak intymna rozmowa. nie raz nie dwa z samym sobą. czy chciałbym być dla wszystkich dostępny? moja poezja byłaby przydrożną kurwą. może być lokajem, ale nie niewolnikiem. może nawet czasem chrzęścić kajdanami jak Kuntakinte, ale się nie podda. i wtedy będzie miała wartość chociażby dla mnie. wiem, że dużo krytykuję. ale drażni mnie u innych najczęściej właśnie to jakby autorzy za często mieli stosunek z dildo. onanizują się sztucznymi metaforami wyprodukowanymi w milionach egzemplarzy. i każą nazywać to sztuką. więcej erotyki widziałem w filmach z BB i Sofią Loren niż pseudopornosach z Pamelą Anderson. nawet żeby być wulgarnym intelektualnie trzeba mieć do tego nie tylko jaja. nie wiem czy mi się to wszystko udaje. czasem luzuję uzdę i rozsznurowuję troki gorsetu. do surfowania najlepiej mieć wysoką falę. i takiej szukam. najwyższej. nie zadowalam się wypinaniem dupy i klaty na brzegu. może zmienić dyscyplinę? zająć się na przykład marketingiem lub zarządzaniem? a może w spawaniu byłbym mistrzem? myślę, że zanim sie usiądzie i coś napisze, a tym bardziej opublikuje warto się nad tymi ostatnimi pytaniami zastanowić.

pozdrawiam Animus
26-04-2014 16:37 Tomasz Michał [Link do komentarza]
Może teraz lepiej, nie wiem wciąż się uczę, krytyka trochę pomogła ;).
24-04-2014 10:41 AnimusLumen [Link do komentarza]
ominąłbym na początku...proszę posłuchać jak
...przecież nie słuchamy jej jak wchodzi , ale efektu, gdy już weszła...miłego :)
24-04-2014 09:12 wojciech [Link do komentarza]
Z reguły nie komentuje wierszy pisarzy, którzy krytykują moje, bo nie chcę być posądzony o odgryzanie się, czy ten teges. Poza tym taka poezja, której tu nie widzę, nie przemawia do mnie w ogóle, więc wolę omijać tego typu miszmasz szerokim łukiem. Bardziej doceniem prostotę, dla mnie dobry wiersz to taki, który każdy rozumie. Jest wielu "zwykłych" ludzi, którzy lubią poczytac i co taki człowiek ma z tego wyciągnąć? Jaką to ma wartość dla takiego czytelnika, a może to jest skierowane tylko dla starych wyjadaczy? Przeczytałem to jednej, drugiej, trzeciej osobie, jednogłośnie zapytali co to ma być? Ja nie oceniam, bo się nie znam, ale poezja powinna być chyba dla wszystkich? Nie wiem, może to za wysoki poziom jak dla mnie.

Pozdrawiam bez obrazy
23-04-2014 22:39 AnimusLumen [Link do komentarza]
Pitolenie -
mój statek odpływa.
29-05-2013 22:28 Wierszodziej [Link do komentarza]
W końcu coś napisałeś. I to nawet jest czymś.

Skoro już grzebiemy się pomiędzy pierwotnym a aktualnym, to z pewnością można wypieprzyć kilka i oraz już. Natomiast wiesz sam,że dokonana zmiana z przyszłością nie jest samą grą słowną a zmianą sensu całego tekstu. Twoja natura: z rzeczy zabronionych czynić dozwolone. Ot, cały komentarz.

Ty lubisz te gwiazdy, gwiezdne pyły i gwiezdne kawałki. Dla mnie są o kant.
Otworzyłeś mi usta kobiecym śpiewem pod napięciem i końcem świata, i za to robię wow//.

Się nie żegnam. Jeszcze.
23-05-2013 12:39 HOKO [Link do komentarza]
do melodii to mogłoby być tak;
i stapia i zwapnia i gryzie; kobiecy śpiew - igranie ze śmiercią..; i zimny rewolwer; rudzielec z naprzeciwka;
dobre
pozdr.
17-05-2013 10:30 Awatar [Link do komentarza]
no dość. to nie piosenka. /tu wzdycha, bo miał iść zapalić, a zasłuchał się w anicie - radio s jak słonia nos// wzdychnięcie wyszło: na dobre.

pozdrawiam po miedzy
17-05-2013 02:16 Tomasz Michał [Link do komentarza]
jak na piosenke...dupy nie urywa...przebojem tez nie bedzie, ale kiedys przy goleniu, jesli muzyk dopisze lekkie nuty...;))
16-05-2013 23:35 wojciech [Link do komentarza]
dziwne
16-05-2013 21:55 biedronka1987 [Link do komentarza]
o jeny
16-05-2013 21:08 dyniu [Link do komentarza]
(c) 1996-2019 by SOKARIS, http://www.sokaris.pl
Strona wygenerowana w: {_Chrono} s