literacki serwis recenzencki e-poezja
(wersja serwisu: 0.10.21 z dnia: 06-05-2016)
(c) 1996-2016 by SOKARIS, http://www.sokaris.pl
Załóż konto
lub
Zaloguj się
Zamiast wadliwego i niebezpiecznego
Internet Explorera
polecamy:

Opera Web Browser
lub:
FireFox Web Browser


Poczytaj więcej tutaj:
Nowoczesne przeglądarki
Wiersz z listy autora o pseudonimie AnimusLumen
<< Poprzedni wiersz tego autora Następny wiersz tego autora >>
Pokaż wszystkie wiersze tego autora Dodaj do ulubionych
 
Dawno temu w Edenie
mężczyzna powinien wiedzieć czego pragnie
jego kobieta
i na odwrót

bo żeby prawdziwie pokochać
najpierw trzeba się nauczyć rozmawiać
językiem drugiej płci

to jedyny klucz na bezludną wyspę
w centrum miasta
gdzie motyle żyją sto lat

niestety Adam z czasem stawał się do niczego
a Ewa nie rozumiała że wina leży pośrodku

na czym skorzystał wąż
Opublikowany: 09-11-2016 10:27 przez: AnimusLumen
Dodaj komentarz
Właściciele serwisu nie odpowiadają za treść umieszczanych utworów i komentarzy. Wszelkie uwagi prosimy kierować bezpośrednio do ich autorów. Wszystkie utwory i komentarze zamieszczone na stronie podlegają ochronie. Zabrania się ich kopiowania, przetwarzania lub rozpowszechniania bez zgody autorów.
Komentarze (23)
Witaj Struno.

Może i masz rację, narazie niech sobie wiersz poleży, bo odnoszę wrażenie, że cały czas ewoluuję, więc wrócę do niego, gdy będę lepszy.

Pozdrawiam.
09-11-2016 21:41 AnimusLumen [Link do komentarza]
Witaj Animusie.


"mężczyzna powinien wiedziec czego pragnie
jego kobieta
i na odwrót"

a może inaczej:

mężczyzna jak i kobieta
powinni wiedzieć czego pragną

Najlepsza jest trzecia część.

Wiersz się rozsypał po słowie "niestety". Za prosta ta puenta, zbyt mało drapieżna - zwyczajnie nieciekawa....
Pozdrawiam.
09-11-2016 21:29 Struna [Link do komentarza]
*tak że
09-11-2016 20:05 AnimusLumen [Link do komentarza]
Także myślę, że świat można podzielić na kilka grup, na psychopatów (nazwijmy ich demonami), wśród których być może kryje się jakiś antychryst, który tym kieruje (vide Hitler), ludzi-głupców, czyli przekupionych, bądź zmanipulowanych (większość polityków), ludzi-lunatyków, czyli tych, którzy nie wiedzą, co jest grane, oraz bardzo empatycznych (nazwijmy ich aniołami), którzy chcą dobrze dla ludzkości, ich również można podzielić na świadomych i nieświadomych, no i są jeszcze ci, którzy potrafią wszystkich odróżnić.
09-11-2016 20:01 AnimusLumen [Link do komentarza]
rozumiem
09-11-2016 19:49 Grafomanka [Link do komentarza]
Masz nawet piramidę na dolarze, oni chcą być ponad, niewidoczni, naiwne bożki.
09-11-2016 19:47 AnimusLumen [Link do komentarza]
Wybacz, ale nic nie rozumiesz, psychopatia to nie choroba psychiczna, tego się nie leczy, to psychopaci stoją za Biderberg Group, a planem jest depopulacja do bodajże pół miliarda ludności, zaczipowanej i sterowanej, w razie problemów jakiejś jednostki, z opcją wyłączania. Czasy są ciągle podobne, bo historia powtarza się od tysięcy lat, jedynie technologia się zmienia, chcą wprowadzić chaos, a później obiecać nam bezpieczeństwo, wszystko się dzieje na twoich oczach.
09-11-2016 19:44 AnimusLumen [Link do komentarza]
AnimusLumen

Czasy są takie że większość z nas jest w taki czy inny sposób manipulowana. Techniki manipulacji są coraz bardziej zaawansowane. Ale jest to robione jak zwykle w imię jakiejś ideologii.
09-11-2016 19:03 Grafomanka [Link do komentarza]
*czipami (tak to się pisze? :))

Zresztą w Biblii masz nawet o znamieniu na dłoni lub czole.
09-11-2016 18:49 AnimusLumen [Link do komentarza]
Poczytaj o psychopatach, tego się nie leczy, oni nie mają poczucia winy, jesteśmy tylko przedmiotami w ich rękach, wojny itp., oni grają nami w szachy, wyniszczają psychicznie, efekty lustra, każdy kto mordował dla Hitlera był jego lustrzanym odbiciem, dla nich jesteśmy bydłem, chcą nas oznakować chipa (tatuaże w Oświęcimiu). Chcesz poznać prawdę to sobie jej poszukaj.
09-11-2016 18:48 AnimusLumen [Link do komentarza]
Psychopata kojarzy mi się z osoba chora psychicznie, czyli jakiś deviant. A oszuści jak to oszuści byli, są i będą... można sobie napluć w brodę że się takiemu uwierzyło, ale chyba najważniejsze to po tym wszystkim po prostu pozostać sobą.
09-11-2016 18:34 Grafomanka [Link do komentarza]
*większość psychopatów
09-11-2016 18:22 AnimusLumen [Link do komentarza]
Mnie wykorzystywał jeden psychopata, manipulował za pomocą lęku, grał kozła ofiarnego chorymi akcjami, próbowałem również wyciągnąć nękaną kobietę z rąk takiego. To straszne, czeka nas armagedon, a Ty masz się nie dać zmanupulować jak na przykład te wszystkie śmieci w polityce. Co ciekawie większość psychopatkę boi się zdjęć z bliska, więc nie patrzą w obiektyw, a każ jeszcze takiemu się uśmiechnąć, to będzie taki ironiczny uśmiech. Oni nie mają emocji, czyli wyższej uczuciowości, słowem duszy, oni już dawno umarli. Pozdrawiam ;).
09-11-2016 18:21 AnimusLumen [Link do komentarza]
To bardzo ciekawe tematy Animus, chyba jednak nie moje ;). Pozdrawiam .
09-11-2016 18:14 Grafomanka [Link do komentarza]
Psychopata musi się nauczyć udawać nas, grać zazdrosnego, śmiać gdy my się śmiejemy, płakać, co ciekawe jedną psychopatkę, która zabiła własne dzieci, detektywi rozpoznali po tym, bo przecierała tylko jedno oko, ale ludzie płaczą dwoma. Na ziemi są anioły i demony, sami ich utworzymy, na ziemi jest niebo i piekło.
09-11-2016 18:12 AnimusLumen [Link do komentarza]
Poczytaj o psychopatach, wampirach energetycznych. Psychopaci nie posiadają emocji, i nie potrafią kochać, wszystko jest grą, a najgorsze przypadki to takie jak Hitler. Z tym, że większość to po prostu aktorzy, manipulanci, którzy tylko patrzą jak wykorzystać drugiego człowieka. Ich oprócz zysku interesuje również pełna kontrola (zmanupulowani przez dziecko rodzice), czyli chora zazdrość w związku, czy kamery w korporacjach. Masz ich wszędzie wokół, to twój sąsiad, ktoś z rodziny, ale Tobie się wydaje, że każdy ma przecież wady, niestety wszystko jest grą.
09-11-2016 18:06 AnimusLumen [Link do komentarza]
Człowiek natomiast owszem może zamknąć się na miłość ( w wielorakim znaczeniu) z takich lub innych powodów .
09-11-2016 17:54 Grafomanka [Link do komentarza]
mylisz się wąż ma emocje jest nienawiścią,
09-11-2016 17:51 Grafomanka [Link do komentarza]
*dziecka katów
09-11-2016 17:23 AnimusLumen [Link do komentarza]
Wąż to psychopata, a psychopata to aktor, który nie posiada emocji, więc nie potrafi kochać. Skoro nie ma emocji to również się nie peszy, dzięki czemu łatwo nabiera ludzi (w tym kobiety) szczerym spojrzeniem. Wąż zawsze mówi to co chcesz usłyszeć, i na początku znajomości czujesz się jakbyś spotkał(a) bratnią duszę, dla kobiet jest księciem z bajki, które po pewnym czasie zaczyna wykańczać. Wąż to mistrz manipulacji bez poczucia winy, wszystkie jego cechy idealnie pasują do dziecka karów lub nie interesujących się nim rodziców. Przeczytaj sobie Zaklinacza węży, który jeszcze nie jest skończony. Bowiem ja próbuję odnaleźć prawdę sam.
09-11-2016 17:22 AnimusLumen [Link do komentarza]
Wąż to przestrzeń która człowiek wybiera gdy przestaje ufać Bogu.
09-11-2016 16:54 Grafomanka [Link do komentarza]
Wow, dziękuję za tak wnikliwą analizę, to chyba oznacza, że się podoba :). Masz trochę racji, to fakt, że kobiety są od nas dwa razy lepsze, cokolwiek dasz kobiecie - otrzymasz z powrotem dwa razy więcej. Jednak co do języków, nieporozumienie jest dwustronne, a Karma nikogo nie oszczędza. Zatem kim był wąż? Fałszem? Psychopatą? Znam różne przypadki.
09-11-2016 15:47 AnimusLumen [Link do komentarza]
Animus, pomijam formę bo ten wiersz mnie "nie uwodzi" ; (ok wiem że to nie jest wiersz do uwodzenia tylko do rozmyślań).
Ja bym do tego podeszła w inny sposób. Waż pojawia się w raju w momencie kiedy Ewa jest sama. Skoro ona jest częścią Adama (w końcu z jego żebra powstała - kości która jest najbliżej serca!) jego obowiązkiem było się troszczyć o Ewę a nie ją pozostawiać samą.
Zostawiając Ewę zostawia swoje serce samo bez ochrony. Kobieta reprezentuje ta stronę człowieczeństwa z uczuciami na wierzchu :) która działa pod wpływem emocji (ah te hormony nieustająco zmieniające się w czasie cyklu ;)) . Mężczyzna reprezentuje stronę człowieczeństwa mniej ulegająca emocjom i uczuciom. Można sobie gdybać że Ewa była samotna, może była znudzona (w końcu raj pewnie był trochę nudny) może tęskniła za Adamem. Skoro on Adam ją zostawia samą gdy ona go potrzebuje, to jej zaufanie w Adama ale również samego Boga zostaje wystawione na próbę. Adam ją po prostu zawiódł i ona spotkawszy węża który jej mówi że Bóg chce ukryć przed nimi prawdę jest już w odpowiednim stanie aby pokusić się o poznanie tej prawdy co jest dobre a co złe. Dlatego mówi się o grzechu Adama a nie grzechu Ewy mimo że to ona pierwsza skosztowała jabłka. Ona skosztowała grzechu Adama. Adam i Ewa zgrzeszyli brakiem zaufania w dobroć Boga.
Ewa po skosztowaniu owocu staje się Adama kusicielką, jej grzech rodzi następny grzech.

"mężczyzna powinien wiedzieć czego pragnie
jego kobieta
i na odwrót" - to dałabym jako puentę na końcu wiersza...ale powiem szczerze trochę infantylnie brzmi to zdanie
09-11-2016 15:40 Grafomanka [Link do komentarza]
(c) 1996-2016 by SOKARIS, http://www.sokaris.pl
Strona wygenerowana w: 0.0059 s