literacki serwis recenzencki e-poezja
(wersja serwisu: 0.10.21 z dnia: 06-05-2016)
(c) 1996-2019 by SOKARIS, http://www.sokaris.pl
Załóż konto
lub
Zaloguj się


Do przeglądania polecamy:


FireFox Web Browser
Wątek forum dyskusyjnego
<< Poprzedni wątek Następny wątek >>
Pokaż wszystkie wątki na forum
Myślisz, że Boga zmyślono?
Nie wiem co myślisz, ale powiem jak Sprawa wygląda a ty rób co uważasz... Wolna Wola.Jeśli według ciała żyjecie - umrzecie,
ale jeśli Duchem zachcianki ciała umartwiacie - żyć będziecie ".
List do Rzymian 8:13


Naśladowca Jezusa, człowiek Mu oddany, prowadzony przez Ducha Boga toczy ciężką walkę z własnym ciałem z pożądliwościami i zachciankami ciała, Duch Boga w człowieku pożąda czego innego a ciało pragnie czego innego, pragnienia ciała są wrogie wobec Ducha i nie mam tutaj na myśli oczywiście naturalnych potrzeb ciała.

Zobaczmy jak Paweł opisał tą sytuację w Liście do Rzymian 8:1

Teraz zatem nie ma żadnego potępienia dla tych, którzy są w Pomazańcu Jezusie, którzy nie postępują według ciała, ale według Ducha.

Werset 5: Ci bowiem, którzy żyją według ciała, dążą do tego, czego chce ciało; ci zaś, którzy żyją według Ducha - do tego, czego chce Duch.

Werset 7: A to dlatego, że dążność ciała wroga jest Bogu, nie podporządkowuje się bowiem Prawu Bożemu, ani nawet nie jest do tego zdolna.

No i bardzo konkretnie werset 8:

A ci, którzy żyją według ciała, Bogu podobać się nie mogą.

I werset 9 prawdziwy Crem de la Crem:

Wy jednak nie żyjecie według ciała, lecz według Ducha, jeśli tylko Duch Boży w was mieszka. Jeżeli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten do Niego nie należy. / ! /

Jeśli mam Ducha Boga to walczę z ciałem, ujarzmiam pożądliwość ciała, co nie oznacza oczywiście, ze zawsze wygrywam, ale jestem na Drodze, ma kto mnie podnosić z moich upadków, ZWRÓĆ uwagę, że kto nie ma Ducha ten nie należy do Jezusa / ! / , jeśli nie narodziłeś się na nowo, nie masz Ducha Boga - NIE NALEŻYSZ DO Syna Boga - jaka więc jest twoja nadzieja?! - Porównaj z Ewangelią Jana 3:5

Miałem pisać o walce z własnym ciałem a zeszło na najważniejsze z zagadnień, może i dobrze, myśl czy masz Ducha Boga a jak go nie masz to działaj czym prędzej, by Go otrzymać !

Paweł w innym miejscu mówi o walce Duchowej przyrównując ją do zawodników, że mamy biec tak by wieniec zdobyć, mamy się jak zawodnicy powstrzymywać od wielu rzeczy by wieniec zdobyć... tak mamy biec aby zwyciężyć... To wszystko odnosi się do naszej wewnętrznej walki Ducha z ciałem, mamy ciało prowadzić Duchem, to nie ciało ma prowadzić tam gdzie ma swoje zachcianki...Walka jest nieustająca i taka będzie aż do przyjścia Pana, sam Paweł mówi, że czyni to czego nie chce, jest świadomy swojej niedoskonałości, ale walczy, pokłada nadzieję w ostatecznym zwycięstwie Ducha nad ciałem. Nie jest lekko, na szczęście mamy odpuszczenie w śmierci naszego Pana o ile tylko do niego należymy, Ofiara jest dana za każdego człowieka, ale nie każdy z niej skorzysta.

Nie łatwo nam będzie dać odpór ciału jeśli nie będziemy trwać w modlitwie, rozmyślaniach duchowych, czytaniu Biblii i czynieniu dobra, musimy czuwać, nie dać się uśpić, cały czas musimy czuwać, nie należy zapominać, ze nasze niedoskonałe ciało jest idealnym celem dla diabła, wszak krąży on niczym lew ryczący patrząc kogo by pożreć...

Czuwajcie modląc się o pomoc każdego dnia, wielokrotnie w ciągu dnia, ciała wasze są świątynią Ducha Świętego / ! / który jest w was i którego macie od Boga i że nie należycie już do siebie samych, drogo zostaliście kupieni, dlatego też wysławiajcie Boga w ciele waszym nie ulegając żądaniom ciała ani kuszeniu złego.

To jest bój duchowy, trudny bo toczony z własnym ciałem, ale nie jesteśmy sami, korzystajmy z pomocy od Ducha Boga, sami możemy nie dać rady.

Niech Bóg ma nas w swojej opiece, diabeł wie, że mało ma czasu..
romdar77 dnia 14-11-2018 11:52 Odpowiedz na ten wpis
Zapomniałem dodać link skąd ów tekst pochodzi:

www.salon24.pl/u/salamon/862307,jesli-zyjesz-wedlug-ciala-umrzesz-a-jesli-cialo-duchem-powstrzymasz-zyc-bedziesz
romdar77 dnia 14-11-2018 11:53 Odpowiedz na ten wpis
Nie sądzę. Można go nawet zobaczyć. Na przyklad w tym filmie:
https://m.youtube.com/watch?v=Nh0SdH4CmTQ
AnimusLumen dnia 10-12-2018 21:52 Odpowiedz na ten wpis
AnimusLumen dnia 10-12-2018 21:53 Odpowiedz na ten wpis
(c) 1996-2019 by SOKARIS, http://www.sokaris.pl
Strona wygenerowana w: {_Chrono} s