literacki serwis recenzencki e-poezja
(wersja serwisu: 0.10.21 z dnia: 06-05-2016)
(c) 1996-2016 by SOKARIS, http://www.sokaris.pl
Załóż konto
lub
Zaloguj się
Zamiast wadliwego i niebezpiecznego
Internet Explorera
polecamy:

Opera Web Browser
lub:
FireFox Web Browser


Poczytaj więcej tutaj:
Nowoczesne przeglądarki
Podcast
Trochę teorii
Podcast to rodzaj rozgłośni radiowej, której funkcjonowanie opiera się na dystrybucji w Internecie audycji w formie plików dźwiękowych pobieranych przez specjalne oprogramowanie zwane czytnikiem podcastowym np.:
Programy te po zasubskrybowaniu podcastu, czyli dodaniu do nich podcastowego linka, automatycznie pobierają dostępne audycje i pozwalają je w dowolnej chwili przesłuchać. Poza tym, gdy w subskrybowanym podcaście pojawi się nowa audycja, czytnik podcastowy sam ją pobierze i powiadomi o możliwości jej wysłuchania. Oczywiście nie ma ograniczeń co do liczby jednocześnie subskrybowanych podcastów, można dodawać do woli, jedynym limitem może być pojemność dysku twardego, gdyż pliki podcastowe są pobierane z Internetu do komputera i zapisywane właśnie na dysku.
Szersze informacje o podcastach można uzyskać z wikipedii: Podcast
Polski "przemysł" podcastowy zaczyna rozwijać skrzydła, powoli powstają coraz lepsze i bardziej profesjonalne podcasty. Najczęściej są one ukierunkowane na jakąś konkretną tematykę, niektóre funkcjonują na zasadzie bloga, czyli prezentują codzienne przemyślenia autora. Są też podcasty ekonomiczne czy techniczne, których autorzy, będący nierzadko profesjonalistami w swoich dziedzinach, wprowadzają słuchaczy w fascynujący świat własnych zainteresowań.
Listę podcastów można przejrzeć pod tym adresem: http://www.podlog.pl
Dowolnie wybrane podcasty można także zasubskrybować za pomocą jednego z wyżej wymienionych programów.
Próba lotu
Podcast e-poezjowy to próba rozszerzenia funkcjonalności serwisu o nowe, ciekawe możliwości. Wydaje się, że radio, obok literatury, jest jedynym z obecnie stosowanych mediów, które zachowało "duszę". Dlatego ich wspólna egzystencja w naszym serwisie może być trafionym pomysłem.
W tej chwili nie wiadomo jak się rozwinie nowy projekt, zależy to zarówno od wytrwałości twórców, jak i od tego, czy ktoś będzie chciał słuchać audycji. Oby!
Liczę, że spośród słuchaczy wyłonią się nowe osobowości radiowe, które poszerzą zespół redakcyjny dodając od siebie interesujące materiały dźwiękowe.
Nie ma ustalonego odgórnie programu, audycje mogą dotyczyć dowolnych spraw. Warunkiem jest, by przygotowany materiał był ciekawy i wciągający. Nie ma sensu publikować podcastów, których nikt nie będzie chciał słuchać.
Zatem trzymajmy kciuki za pierwsze kroki e-poezji w nowy wymiar.
Aby zasubskrybować e-poezjowego podcasta należy skopiować następujący link:

http://e-poezja.pl/podcast.xml

i "wstawić" go do programu podcastowego.
(c) 1996-2016 by SOKARIS, http://www.sokaris.pl
Strona wygenerowana w: 0.0008 s