literacki serwis recenzencki e-poezja
(wersja serwisu: 0.10.21 z dnia: 06-05-2016)
(c) 1996-2016 by SOKARIS, http://www.sokaris.pl
Załóż konto
lub
Zaloguj się
Zamiast wadliwego i niebezpiecznego
Internet Explorera
polecamy:

Opera Web Browser
lub:
FireFox Web Browser


Poczytaj więcej tutaj:
Nowoczesne przeglądarki
Rozdział
Pokaż spis treści Edytuj
Autor dla Każdego. Cz. IV
Możesz sobie wyobrazić, że ktoś opowiada ci bajkę o jeżątku. A Ty wpatrujesz się w bajarza i zabraniasz mu raz na zawsze mówienia o jeżykach, bo stwierdzasz: I co z tego, że jeż? Nie obchodzą mnie jakieś głupie fikcyjne postacie. To żaden jeż, tylko ty. Kłamiesz, że można opowiadać o świecie, ludziach, roślinach, przedmiotach, zwierzętach. Nie możesz mi niczego powiedzieć o jeżątkach, smokach, krasnalach, ludziach innych niż ty, ani o brzozie, dzikim króliku lub o chmurze, jelonku, gałązce modrzewia, rzece albo mrowisku. Zawsze kiedy mówisz, mówisz tylko o sobie i tylko to mnie interesuje.

Odłączanie autora od podmiotu lirycznego zmierza do tego, żeby rzadziej zdarzały się takie okrutne wyroki czytelników, skazujące na śmierć wiersze tych autorów, którzy wierzą, że oprócz tego, że mówią o sobie, potrafią też opowiedzieć trochę o jeżątku i reszcie stworzenia poza sobą.
Zabrania się kopiowania, redystrybucji, publikowania, rozpowszechniania, udostępniania czy wykorzystywania w inny sposób całości lub części treści zawartych w serwisie internetowym e-poezja bez zgody autorów.
(c) 1996-2016 by SOKARIS, http://www.sokaris.pl
Strona wygenerowana w: 0.0013 s