literacki serwis recenzencki e-poezja
(wersja serwisu: 0.10.21 z dnia: 06-05-2016)
(c) 1996-2016 by SOKARIS, http://www.sokaris.pl
Załóż konto
lub
Zaloguj się
Zamiast wadliwego i niebezpiecznego
Internet Explorera
polecamy:

Opera Web Browser
lub:
FireFox Web Browser


Poczytaj więcej tutaj:
Nowoczesne przeglądarki
Rozdział
Pokaż spis treści Edytuj
Co i jak
Skończyłeś, skończyłaś wiersz o Wielkiej Miłości. Wklejasz tekst do Liternetu;  w przedsionkach i komorach serca trelują Ci ptaszęta. Czekasz na wtórujący im świergot czytelników, aż tu nagle widzisz komentarz: Okropnie. Banał. No i masz! Zabił Twoje ptaszyny niedobry człowiek! Jakby nie rozumiał, że wszystko już było: ludzie od wieków rodzą się, dojrzewają, kochają, nienawidzą, sami rodzą i wychowują dzieci, starzeją się, umierają. Nic nowego się o życiu nie wymyśli.  
Ty i komentator najprawdopodobniej myślicie o dwóch różnych rzeczach. Ty -  koncentrujesz uwagę na tym, o czym mówi wiersz, a czytelnika obchodzi, jak wiersz mówi. W Twoim świecie pytanie brzmi: co? W świecie czytelnika o wiele częściej ważniejsze jest pytanie: jak?  Możliwe, że mówi się wiecznie o tym samym. Nie musi się jednak wydawać równie oczywiste, że należy to robić wiecznie tak samo.
Zabrania się kopiowania, redystrybucji, publikowania, rozpowszechniania, udostępniania czy wykorzystywania w inny sposób całości lub części treści zawartych w serwisie internetowym e-poezja bez zgody autorów.
(c) 1996-2016 by SOKARIS, http://www.sokaris.pl
Strona wygenerowana w: 0.0012 s