literacki serwis recenzencki e-poezja
(wersja serwisu: 0.10.21 z dnia: 06-05-2016)
(c) 1996-2019 by SOKARIS, http://www.sokaris.pl
Załóż konto
lub
Zaloguj się


Do przeglądania polecamy:


FireFox Web Browser
Rozdział
Pokaż spis treści Edytuj
Dobrego
I tak, jeśli znalazłeś się, znalazłaś się aż tutaj, jesteś na końcu Podręcznika, co oznacza, że byłeś bardzo dzielny, byłaś bardzo dzielna:-)
Może kiedyś choć trochę ta cudaczna Teoria pomoże Ci w rozjaśnianiu znaczeń w trudnych książkach, jeżeli zechcesz je czytać, może udało jej się poprosić, byś poczuł, poczuła, jak pięknie bywa, kiedy można otworzyć się na połączenia, które rzeczywiście są, tak w życiu, jak i w niezliczonych opowieściach, tylko że potrafią nieraz tysiąclecia czekać na ludzi w podróży, a znikać dla turystów, gapiów i osiadłych.  
Przyznam otwarcie, że chciałabym, byś pomyślał, pomyślała, tu, teraz, zanim się pożegnamy, że nie ma żadnego obowiązku, prawa, reguły – nakazujących, by Wszystko dla Każdego było największą wartością.
Lata, podczas których bywałam w Epoezjanii, mogły skłaniać do myśli, że tym, czego ludzie nieraz żarliwie pragną, jest ważne lub najważniejsze. I może dlatego czasami bywało tak dziwnie, gdy równocześnie tak wielu mówiło, że szukają Wszystkiego dla Każdego. Dlatego że to, co może mieć Każdy w Każdej Chwili, Obojętnie Jakiej - może żyć również bez długiego czasu, bez energii, bez cierpliwości, bez wysiłku, bez najstaranniejszej uważności, która pozwala spostrzegać, czym Coś jest naprawdę i - bez głębokiej miłości, czyli Wszystko dla Każdego, tak teraz chwalone dobro, potrafi żyć bez darów, które z odwagą ofiarowuje się dopiero, gdy w spotkaniu rozpoznaje się ważne lub najważniejsze.
Życzę Ci, byś w życiu spotykał, spotykała jak najczęściej To Na Co Warto Długo Czekać, czuł, czuła, że to, co robisz, wymaga długiego czasu, energii, cierpliwości, wysiłku, ale i będzie potrafiło odejść od Ciebie, jeśli będzie bez bliskości, bez miłości, i byś wierzył, wierzyła, że tak – jest dobrze.
Do zobaczenia. Dobrego:-)
Zabrania się kopiowania, redystrybucji, publikowania, rozpowszechniania, udostępniania czy wykorzystywania w inny sposób całości lub części treści zawartych w serwisie internetowym e-poezja bez zgody autorów.
(c) 1996-2019 by SOKARIS, http://www.sokaris.pl
Strona wygenerowana w: {_Chrono} s