literacki serwis recenzencki e-poezja
(wersja serwisu: 0.10.21 z dnia: 06-05-2016)
(c) 1996-2019 by SOKARIS, http://www.sokaris.pl
Załóż konto
lub
Zaloguj się


Do przeglądania polecamy:


FireFox Web Browser
Rozdział
Pokaż spis treści Edytuj
Miś z Liter i Miś z Pluszu
Patrzę, słucham, czytam, a słowo zaczyna działać jak drogowskaz lub wyciągnięta ręka. Pokazuje mi drogę do konkretów i abstraktów z prawdziwego życia, a dzięki nim myśl, wyobraźnia zmierzają do rozmaitych miejsc w realności.
Widzę słowa Pluszowy Miś z prześwitem oznaczającym pauzę. Nie służą tylko do zarejestrowania liter, czyli ciągu: P, l, u, s, z, o, w, y,  M, i, ś. Nie zapisano ich też zapewne jedynie po to, bym wypowiedziała i/lub usłyszała szereg dźwięków jak muzykę bez określonego, znajomego znaczenia: pluszowymiśpluszowymiś.
(Możesz spróbować tak długo wypowiadać lub wyśpiewywać misia z pluszu nie starając się myśleć, co w rzeczywistości znaczą miś i plusz, aż zatrą się znaczenia i zostanie sama melodia. Możesz się w nią wsłuchać).
Widzę litery, wybrzmią, gdy rozpoznam znaki graficzne, a słowa mają wywołać - z bliska czy z daleka - moje Misie z Pluszu, żeby stały się dla mnie przewodnikami. Nazwa, imię dla rzeczy poruszy pamięć doświadczeń, przeżyć, obserwacji wybranych z moich zasobów przez dwa słowa, które mnie prowadzą. Ożywią się obrazy, echa zasłyszanych głosów, jasne lub ciemne wspomnienia, wrażenia ciepła lub zimna, kurczenia się lub odprężania, cienie i odcienie smutku lub szczęścia.
Pluszowy Miś umie przeobrazić się magicznie w szereg znaczków na monitorze czy kartce, Ty potrafisz zamienić pluszaka w łańcuszek z alfabetu. Jednak niezależnie od okoliczności i postaci misia, on pozostaje przede wszystkim zabawką z pluszu ze wszystkim, co się z nią kojarzy.
Zabrania się kopiowania, redystrybucji, publikowania, rozpowszechniania, udostępniania czy wykorzystywania w inny sposób całości lub części treści zawartych w serwisie internetowym e-poezja bez zgody autorów.
(c) 1996-2019 by SOKARIS, http://www.sokaris.pl
Strona wygenerowana w: {_Chrono} s