literacki serwis recenzencki e-poezja
(wersja serwisu: 0.10.21 z dnia: 06-05-2016)
(c) 1996-2019 by SOKARIS, http://www.sokaris.pl
Załóż konto
lub
Zaloguj się


Do przeglądania polecamy:


FireFox Web Browser
Rozdział
Pokaż spis treści Edytuj
Nie musisz czytać – mówi poeta
najczęściej wtedy, gdy zobaczy pod własnym wierszem opinię mniej przychylną niż ta, której oczekiwał; ale też i w innych sytuacjach. Ja nie muszę czytać, ty nie musisz pisać, poeto, a jednak ty piszesz, a ja czytam. Ot, życie. Na szczęście dla Epoezjanii czytelnik rzeczywiście niczego w niej nie musi. Podobnie jak niczego nie musi autor. Czytelnik w serwisie m o ż e  czytać, co zechce i jeżeli spośród dostępnych reakcji (przecież niezmuszony) wybierze opcję Przeczytaj i skomentuj - ty nie możesz go wyprosić.
Jeśli nie chcesz dialogu z czytelnikiem, nie będzie go w prywatnej szufladzie. Opinie wyłącznie pochwalne zapewnią -  przyjaciele i rodzina. Gdy natomiast wybierasz publikację, prawdopodobne, że znajdziesz pod tekstem również komentarze, które mogą ci się nie spodobać. Serwis e-poezja jest książką, antologią, biblioteką. Nie ma znaczenia, że ekran zastąpił kartkę, wiersz jest za szkłem; zmienia się medium, ale istota druku dla większej, nieznajomej publiczności pozostaje identyczna. Jeżeli zdecydowałeś, zdecydowałaś, że tekst wydrukujesz w książce, stałeś się, stałaś się autorem na serio. Pisanie literatury naturalnie odbiera prawo decydowania, kogo chcesz widzieć wśród czytelników: autorzy książek nie mogą dyktować, kto jak i po co ma czytać ich twórczość.
Jesteś w miejscu, gdzie prawo do mówienia przysługujące wierszowi i autorowi ma tę samą wagę, co prawo mówienia czytelnika/komentatora o wierszu.
Zabrania się kopiowania, redystrybucji, publikowania, rozpowszechniania, udostępniania czy wykorzystywania w inny sposób całości lub części treści zawartych w serwisie internetowym e-poezja bez zgody autorów.
(c) 1996-2019 by SOKARIS, http://www.sokaris.pl
Strona wygenerowana w: {_Chrono} s