literacki serwis recenzencki e-poezja
(wersja serwisu: 0.10.21 z dnia: 06-05-2016)
(c) 1996-2019 by SOKARIS, http://www.sokaris.pl
Załóż konto
lub
Zaloguj się


Do przeglądania polecamy:


FireFox Web Browser
Rozdział
Pokaż spis treści Edytuj
Przepis na szybkie danie poetyckie
Składniki:

woda – najwięcej
miłość – ile wlezie
marzenie – ile wlezie
cień – najlepiej wszechobejmujący (dojrzały cień obejmie nas podczas zakupów i sprzedawca będzie go musiał odrywać od klienta); można wziąć garść cieni, worek cienia; w ostateczności - kupić cień z podłogi, ze ściany, pod warunkiem, że pochodzą z zimowych lub jesiennych zbiorów (cień podłogowy i cień ścienny nie zawierają poetycznych kalorii i witamin)
sen – jak największa waga; najkorzystniej, jeśli kupimy sen długi jak życie
istnieć/istnienie – konserwowe i konserwujące peela; poleca się istnienie z datą przydatności do spożycia na wieczku: wieczne. Warto obejrzeć metkę, sprawdzić, czy wyrób jest oryginalny. Inaczej podczas przygotowywania posiłku zmieni się w brzydkie, niewzniosłe żyć/życie i zepsuje smak dania
dusza – najszlachetniejsze gatunki duszy to dusza ma oraz dusza rozdarta
krzyk – zdecydowanie należy szukać na poetyckim targowisku krzyku niemego; inne gatunki nie są tak polecane; świeży niemy krzyk rozpoznamy po tym, że wygląda jak łabędź z papieru: biały, niewinny; zapytany o cokolwiek będzie tylko machał skrzydłami
śmierć/umieranie – ile wlezie
udręka/męka – ile wlezie
mrok - należy wybrać najgęstszy; nabierać i strząsać łychami, bez opamiętania
podmiot liryczny (peel) - szukać gatunku z sercem na dłoni; można ewentualnie kupić peela w kawałkach albo rozdartego
proszek do pieszczenia - 1 łyżeczka

Sposób przygotowania:

Podmiot liryczny (peela) zagotować w nieosolonej wodzie do wrzenia. Do wrzątku dodać pozostałe składniki. Po ostatniej łyżce mroku mieszać, cały czas trzymając garnek na wielkim ogniu. Gdy zakipi (jak w wulkanie, inaczej nie) - wyłączyć gaz. Nie dopuścić do wystudzenia potrawy! Podawać natychmiast na gorąco, na tacy lub na ławie z kawą i różą.
Zabrania się kopiowania, redystrybucji, publikowania, rozpowszechniania, udostępniania czy wykorzystywania w inny sposób całości lub części treści zawartych w serwisie internetowym e-poezja bez zgody autorów.
(c) 1996-2019 by SOKARIS, http://www.sokaris.pl
Strona wygenerowana w: {_Chrono} s