literacki serwis recenzencki e-poezja
(wersja serwisu: 0.10.21 z dnia: 06-05-2016)
(c) 1996-2019 by SOKARIS, http://www.sokaris.pl
Załóż konto
lub
Zaloguj się


Do przeglądania polecamy:


FireFox Web Browser
Rozdział
Pokaż spis treści Edytuj
Teatr-życie
Jeden z najbardziej upiornie ulubionych motywów w poezji. Tak wielu wpada na pomysł porównywania życia do teatru, że można się chyba poważnie zastanawiać, ilu ludziom marzy się liczna widownia, kiedy udają, że są kimś, kim nie są.
Zanim nabierzesz gorącej ochoty, by wkleić tekst o życiowej scenie, może warto, byś najpierw przeczytał, przeczytała książkę Ervinga Goffmana Człowiek w teatrze życia codziennego. Jeżeli po uważnej lekturze nadal będziesz myślał, myślała, że masz na ten temat do powiedzenia więcej niż na pewno przynajmniej raz rzetelnie powiedziano, i to kilkadziesiąt lat temu, możesz spokojnie napisać wiersz. Później dobrze jest przeczytać go i zadać sobie pytanie: a jeśli życie nie jest teatrem, to co wtedy? Jest powód, by myśleć, że życie nim jednak nie jest? Dopiero gdy nie znajdziesz ani jednego powodu, aby przypuszczać, że życie nie jest teatrem, opublikuj wiersz, skoro koniecznie tego chcesz.
Zabrania się kopiowania, redystrybucji, publikowania, rozpowszechniania, udostępniania czy wykorzystywania w inny sposób całości lub części treści zawartych w serwisie internetowym e-poezja bez zgody autorów.
(c) 1996-2019 by SOKARIS, http://www.sokaris.pl
Strona wygenerowana w: {_Chrono} s