literacki serwis recenzencki e-poezja
(wersja serwisu: 0.11 z dnia: 20-04-2021)
(c) 2004-2023 by E-POEZJA
Załóż konto
lub
Zaloguj się


Do przeglądania polecamy:


FireFox Web Browser
Rozdział
Pokaż spis treści Edytuj
Człowieczeństwo
interesuje - zdaje się - poetę tym bardziej, im mniej obchodzi go słowo. - Słowa nieważne, ważne jest, co czuję - mawia autor do czytelnika. Czasem doda łaskawie: - I co ty czujesz.
Może wyglądać cudacznie, gdy właśnie za pisanie bierze się gorączkowo ktoś, kto ogłasza niczym apostoł: Słowa są mało warte lub całkiem bez znaczenia, bo mowa jest tak naprawdę nieprzyjacielem ludzkiego, a jego przyjacielem jest serce. Jedyną właściwą oznaką bycia ludzkim jest czucie, więc wypada tylko po ludzku mniej myśleć i więcej czuć, a poziom człowieczeństwa wzrośnie wam wreszcie do przyzwoitych wartości.
Dlaczego ktoś, kto nie ceni języka, uparcie gada byle jakim wierszem dla publiczności i zabija w sobie człowieczeństwo, zamiast w ludzkim milczeniu przeżywać wzniosłą nie byle jaką miłość do bliźnich? Nie wiadomo.

Lubisz może określać warunki i poziom człowieczeństwa?
Myślenie wydaje Ci się mniej ważne od emocji?
Dbałość o język, jakim wyraża się uczucia i myśli, uważasz za głupio, śmiesznie malutkie wydziwianie, ponieważ prawdziwie Wielkim Zajęciem jest Mierzenie Wielkości Serca?
Jesteś skłonny/skłonna patrzeć nawet na słowa jak na niszczycieli i zakłamywaczy wrażliwości?
Może pożyteczniej dla Ciebie i dla innych, jeśli zostaniesz chociażby wolontariuszem, a nie poetą, który mówi, ponieważ słowa ma za nic?
Zabrania się kopiowania, redystrybucji, publikowania, rozpowszechniania, udostępniania czy wykorzystywania w inny sposób całości lub części treści zawartych w serwisie internetowym e-poezja bez zgody autorów.
(c) 2004-2023 by E-POEZJA
Strona wygenerowana w: 0.00426 s