literacki serwis recenzencki e-poezja
(wersja serwisu: 0.11 z dnia: 20-04-2021)
(c) 2004-2021 by E-POEZJA
Załóż konto
lub
Zaloguj się


Do przeglądania polecamy:


FireFox Web Browser
Rozdział
Pokaż spis treści Edytuj
Sens jest, tylko czytać trzeba umieć i  oczy mieć – mówi autor
Widzisz, że ktoś w serwisie literackim nie rozumie Twojego wiersza? Możesz skopiować tytuł rozdziału do wyrazu mieć - i wkleić go w odpowiedzi na komentarze czytelników, skoro poszukują w Twojej poezji sensu, nie znajdują go i durnowato skarżą się na własne niedomagania. Przybędzie Ci na koncie dobrych uczynków: właśnie dzięki Tobie czytelnik się wreszcie dowie, że brakuje mu oczu.
Zauważyłam, że autorzy coraz chętniej diagnozują stan komentatora. Widać skłonność do brania czytającego za kretyna, analfabetę bądź ślepca. Autor nie szuka nawet przez chwilę przyczyn nieczytelności w swojej poezji, za to dostrzega je natychmiast w człowieku po drugiej stronie wiersza. Jak to jest? Poeci z dnia na dzień mądrzeją, podczas gdy odbiorcom z głów wycieka olej? Ale przecież w necie czytelnicy bardzo często są także poetami. Kiedy piszą, są bystrzejsi od większości, gdy czytają – głupieją? Ludzie umieją pisać, a czytać potrafią tylko teksty, które sami ułożyli? Nie wiem, jak brzmi rozwiązanie łamigłówki. Można myśleć, na czym polega sens słów.
Zabrania się kopiowania, redystrybucji, publikowania, rozpowszechniania, udostępniania czy wykorzystywania w inny sposób całości lub części treści zawartych w serwisie internetowym e-poezja bez zgody autorów.
(c) 2004-2021 by E-POEZJA
Strona wygenerowana w: 0.00630 s