literacki serwis recenzencki e-poezja
(wersja serwisu: 0.11 z dnia: 20-04-2021)
(c) 2004-2021 by E-POEZJA
Załóż konto
lub
Zaloguj się


Do przeglądania polecamy:


FireFox Web Browser
Rozdział
Pokaż spis treści Edytuj
Śmierć
Wyjątkowo popularny motyw w poezji netu. Można myśleć, że agonia i śmierć są dziś rodzajem życia codziennego lub reklamy. Umiera się masowo, dziesięć, sto razy dziennie lub przynajmniej trzy razy na dzień: na śniadanie, obiad i kolację (kto jada podwieczorki, ten umiera cztery razy), tylko że pochówki odkłada się na później, na pogrzeb hurtowy, ponieważ zakopywanie i odkopywanie trzy, cztery, dziesięć lub sto razy dziennie przeszkadzałoby w umieraniu. Śmierć nie powstrzymuje czasowo nieśmiertelnych, podstawowych czynności życiowych, takich jak: ziewanie, safari w pustce, jeżenie się włosów z rozpaczy oraz wklejanie na strony literackie w sieci własnych nekrologów lub - uczynnie - klepsydr dla zaprzyjaźnionych, czy czasem tylko wytropionych, zwłok. Nie jest też wymagana trumna - bierze się pod uwagę wygodę nieboszczyka; zważywszy powtarzalność śmierci i jej brak wpływu na życie, zmarły musiałby w sześciu deskach chodzić po świecie jak w garniturze lub garsonce z drewna z dziurami na nogi, ręce i głowę.

Dużo znasz prawdziwych trupów, które mrożoną ręką gryzmolą wiersze w kostnicy? Ilu słyszałeś, słyszałaś nieboszczyków, którzy ze szlochem wygłaszali na swoim pogrzebie liryczne monologi, przypudrowani dla zatuszowania niemedialnych plam opadowych przez charakteryzatora zakładu pogrzebowego Twoje Medium?
Zanim zabijesz w wierszu człowieka, by po śmierci kłaniał się publiczności na witrynie poetyckiej i czekał na brawa, może warto rozważyć dla niego zajęcia mniej groteskowe. Kostucha z castingu nie musi przy byle okazji tłuc piszczelami na perkusji ani potrząsać gnatami. Prędzej rozśmieszy lub śmiertelnie zanudzi niż wzruszy, jeżeli tekst będzie nieporadnie napisany.
Zabrania się kopiowania, redystrybucji, publikowania, rozpowszechniania, udostępniania czy wykorzystywania w inny sposób całości lub części treści zawartych w serwisie internetowym e-poezja bez zgody autorów.
(c) 2004-2021 by E-POEZJA
Strona wygenerowana w: 0.00267 s