literacki serwis recenzencki e-poezja
(wersja serwisu: 0.11 z dnia: 20-04-2021)
(c) 2004-2021 by E-POEZJA
Załóż konto
lub
Zaloguj się


Do przeglądania polecamy:


FireFox Web Browser
Rozdział
Pokaż spis treści Edytuj
TWA, czyli Towarzystwo Wzajemnej Adoracji. Część I
Towarzystwo nie istnieje. Mimo to - lub może dlatego - wiara w TWA znajduje na portalach mrowie wyznawców. Mroczne bractwo, przedmiot kultu, to Podejrzane Osobniki, plugawe dusze, które ćwierkają w Towarzystwie, a katują Osobniki Niepodejrzane za niewinność dusz czystych i złocistych.
TWA, horda żałosnych niby-bogów, łaknie prostego ludzkiego lubienia. Oni, odtrąceni przez Prawdziwych Ludzi, z niedopieszczenia składają hołdy sobie nawzajem. Rzucają się na Obcych, ponieważ uskrzydlony Obcy, z natury – oczywiście - żyje ponad hordami, więc bystro spogląda z góry i demaskuje: TWA to nie Bogowie, lecz Bałwany. Demaskator bohatersko naraża się na zemstę Bałwanów, więc te, w przerwach między żarciem słodyczy bez powodu, gnębią Obcych komentarzami, które nie bywają niczym innym niż dowodem na głupotę i zwierzęcą złośliwość egzemplarzy z Towarzystwa; tępota Tewuańczyka śmieszy, oburza lub torturuje, w zależności od tego, z jakiej Wyżyny pochodzi Obcy. Do podstawowych czynności życiowych Tewuańskiego Bezdennego Bałwana należą: osaczanie Obcego, gaszenie Iskierek Nadziei Obcego, ze szczególnym uwzględnieniem Iskierek Ostatnich, zagryzanie Obcego, sprawianie mu Bezustannego Bólu, gdyż Obcy czuje, i to mocno i prawdziwie, w przeciwieństwie do Tewuańczyka, który poza tym, że jest głupi, jest także ślepy, głuchy i niewrażliwy na Innych: w porównaniu z Obcym bez wątpienia czuje tyle, ile zdechły nosorożec.
Zabrania się kopiowania, redystrybucji, publikowania, rozpowszechniania, udostępniania czy wykorzystywania w inny sposób całości lub części treści zawartych w serwisie internetowym e-poezja bez zgody autorów.
(c) 2004-2021 by E-POEZJA
Strona wygenerowana w: 0.00256 s