literacki serwis recenzencki e-poezja
(wersja serwisu: 0.11 z dnia: 20-04-2021)
(c) 2004-2021 by E-POEZJA
Załóż konto
lub
Zaloguj się


Do przeglądania polecamy:


FireFox Web Browser
Rozdział
Pokaż spis treści Edytuj
Wiersz-zabawa
Można patrzeć na poezję jako rodzaj zabawy, a na wiersz jak na propozycję dla czytelnika: Pobaw się ze mną, rób teraz to, co ja; idź za mną, naśladuj mnie, zobacz, jak to jest być kimś takim, jak podmiot liryczny. Okaże się wówczas, że wiele tekstów na portalach literackich zachęca czytelników do osobliwych zajęć w Poczuj To Co Ja, a wśród nich do:
- Zabawy w Śmierć;
- Zabawy w Samobójstwo;  
- Zabawy w Pustkę;  
- Zabawy w Niechcemisiężyć;
- Pobaw Się Ze Mną, Czytelniku, w Trupa w Fajnej Otchłani, W Której Właśnie Gniję;
- Zabawy z Czytelnikiem w Nic Nie Ma Sensu Życiejestdoniczego;
- Zabawy w Nic Nie Widzę Nie Mogę Mówić
itp.
Należy dodać jeszcze do listy grę komentatora:
-  Chodź Prześwidruję Cię Online W Minutę Sprawdzę Jaka Jest Twoja Moralność i Wystawię Ci Świadectwo Człowieka Lub Nieczłowieka.

Jak długo byś wytrzymał, wytrzymała, gdybyś nie mógł, nie mogła bawić się w życiu w nic innego oprócz udawania, że umierasz, udawania, że nic nie widzisz, nie możesz nic powiedzieć ani się poruszać, udawania, że popełniasz samobójstwo itd.? W udawaniu musiałbyś, musiałabyś stale udowadniać, że jesteś człowiekiem, w sposób, jakiego zażyczy sobie osoba, z którą się bawisz.

Tworzenie jest w pewnym sensie zabawą. Najpoważniejszą, najpiękniejszą, najsurowszą, jaką się dotąd udało ludziom wymyślić. Zabawa dorosłych w tworzenie nie musi oznaczać rozdzierania szat na pluszowych misiaczkach, z akompaniamentem nieartykułowanych ryków Głosu Duszy ani rzucania klockami na oślep: w kogo trafię, w tego bęc! Ani tym bardziej wyłącznie naśladowania razem z drugą osobą trupa lub kogoś, kto stracił głos, oczy i nie może się ruszać.
Zabrania się kopiowania, redystrybucji, publikowania, rozpowszechniania, udostępniania czy wykorzystywania w inny sposób całości lub części treści zawartych w serwisie internetowym e-poezja bez zgody autorów.
(c) 2004-2021 by E-POEZJA
Strona wygenerowana w: 0.00210 s