literacki serwis recenzencki e-poezja
(wersja serwisu: 0.11 z dnia: 20-04-2021)
(c) 2004-2021 by E-POEZJA
Załóż konto
lub
Zaloguj się


Do przeglądania polecamy:


FireFox Web Browser
Rozdział
Pokaż spis treści Edytuj
Załam się z nami
Jesteśmy w proszku, zatem zabieramy się czym prędzej do ściubienia rozdziału. Po co zwlekać, marnować okazję stworzenia wreszcie tekstu prawdziwie pięknego i szlachetnego? Niektórzy epoezjanie powtarzają: należy pisać uczuciami. I dla nas nadeszła wymarzona pora na twórczość. Po miesiącach błądzenia jednoczymy się z tkliwym światem. Och! Czuliśmy się tak potwornie, potwornie samotni, gdy gruboskórnie, bez duszy wystukiwaliśmy Podręcznik Grafomana palcami zamiast klepać go sercem. Nie wiemy, co będzie jutro, ale dziś ze łzami wszędzie nawracamy się na Miłość Bliźniego w Druku. Kochaj nas! Przytul nas! Ze wzruszeniem oddajemy sercowy proszek do prania mózgu w Twoje ręce i oczy.
Wiekopomna to chwila, gdy Sercem Instant upamiętniamy, co nam w duszy gra. Nic nam nie gra. Coś chyba rzęzi. Nie jesteśmy pewni. Nie jesteśmy pewni niczego. Przyłóż ucho do monitora i posłuchaj tętentu dusz naszych na drodze usypanej ze sproszkowanych serc! Przynieś nam herbaty! Zatroszcz się o nas! Zrób naszym loginom kanapki! Pościel im łóżko! Powiedz nam, że podobają Ci się nasze męczarnie! Są bardzo fajne, wstrząsają do głębi i ładnie je opisujemy, prawda? Pociesz nas! Musisz pokochać rzężenie, którego być może nie ma. Publikujemy je właśnie po to, byś nas zrozumiał i pokochał. Jesteś moralnie zobowiązany do współczucia. Tortury w naszych wnętrzach powinny być Twoimi torturami, gdy tak ględzimy i w co drugiej linijce nawet zapominamy - po co. Patrz! Przeniknęło Cię do szpiku nasze cierpienie czy nie? Uwaga! Zanim cokolwiek powiesz, zastanów się poważnie! To test na ludzką wrażliwość!!! Jeżeli natychmiast się nie rozpłakałeś z nami, nie przyznawaj się do okrucieństwa. Nie mów nam też: to podręcznik, a nie Biuro Zwierzeń Znalezionych. Co nas obchodzi, czy Ciebie obchodzi to samo, co nas obchodzi? Pragnęliśmy napisać prozę sercem. Skoro Ci się nie podoba - nie czytaj. My siebie podziwiamy: po niezliczonych chybionych próbach udało się nam dzieło sztuki. Mamy najlepszy, najciekawszy rozdział Teorii! Musi być najdoskonalszy ze wszystkich. Tyle w nim uczuć.
Zabrania się kopiowania, redystrybucji, publikowania, rozpowszechniania, udostępniania czy wykorzystywania w inny sposób całości lub części treści zawartych w serwisie internetowym e-poezja bez zgody autorów.
(c) 2004-2021 by E-POEZJA
Strona wygenerowana w: 0.00296 s